תואר שני באפקה- הנדסה ברמה אחרת

תואר ראשון בהנדסה הוא בהחלט "כרטיס הכניסה" לתעשיית ההייטק ולמקצוע נחשק ומתגמל. אלא שהדרך לביסוס הקריירה, הגדלת אפשרויות התעסוקה וקידום לעמדות מפתח בתעשייה, עוברת דרך לימודי תואר שני בהנדסה.

בוגרי לימודי הנדסה ובמיוחד בוגרי אפקה, משתלבים בשוק העבודה.
על פי סקר שביצענו בקרב מאות מבוגרי המכללה, 97% מבוגרי התארים באפקה משתלבים בתפקידים משמעותיים בתעשייה.
כולנו ערים לדיון על מצב ההייטק הישראלי, המחסור במהנדסים וההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות. כל אלה מצריכים הון אנושי מיומן, חדשני, יצירתי ומקצועי. מהסיבה הזאת בדיוק, שוק העבודה הדינמי כיום מחייב את אלו ששואפים להגיע לעמדות מפתח להישאר עם האצבע על הדופק וליצור לעצמם ערך מוסף. ניסיון מעשי הוא נדבך חשוב ביותר אך לא רק.

לימודי תואר שני בהנדסה למשל, מעניקים ידע אקדמי עדכני ומקיף, לצד פיתוח של מיומנויות וכישורים שחיוניים להמשך תעסוקתם.הסטודנטים לתואר שני יכולים להעמיק את הלימודים בתחום אותו למדו בתואר הראשון, להפוך למומחים בתחומם ובכך להגדיל את הסיכוי שלהם להתקדם לעמדות בכירות בתחום העיסוק שלהם. לחילופין, ועל רקע הביקוש ההולך וגובר למהנדסים בעלי ידע ממגוון תחומי הנדסה, ניתן ללמוד תחום משלים או שונה, ובכך ליהנות משילוב בין-תחומי ייחודי שמרחיב משמעותיות את אפשרויות התעסוקה וההשתכרות שלהם.

אופי הלימודים בתוכניות התואר השני מבוסס על יישום פרקטי של הידע, ניתוח מקרי בוחן, ומקנה לסטודנטים כלים חשובים לקבלת החלטות, ראייה מערכתית עמוקה, מיומנויות ניהול וזיהוי בזמן אמת של תהליכים ומגמות חדשניות. 
מסלול הלימודים בתואר שני מאפשר שילוב של לימודים ועבודה, ובסיומו מקבלים הסטודנטים תואר שני (M.Sc) בהנדסה.

במסלול פועלות חמש תוכניות:

תואר שני במערכות תבוניות

אנו עדים כיום לתקופה מרתקת בהיסטוריה של האנושות בה השימוש במערכות תבוניות (AI) הופך לחלק בלתי נפרד מפעולות היום היום הטכנולוגיות הבסיסיות ביותר שלנו.
לתכנון, להפעלה ולהתממשקות של מערכות תבוניות נדרשים ידע וכלים בתחומים רבים והסטודנטים בתוכנית לתואר שני באפקה זוכים להכיר את המשמעותיים והמרכזיים שבהם כחלק מתוכנית הלימודים. תוכנית הלימודים במערכות תבוניות באפקה היא יחידה מסוגה בארץ, ואושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. התוכנית מקנה ידע אקדמי ומעשי כאחד, ומציעה התנסות בשימוש בבינה מלאכותית ובלמידת מכונה ועיסוק בסוגיות ובמקרי בוחן מהתעשייה.

תואר שני בהנדסת אנרגיה והספק

מצוקת משאבי האנרגיה, העלויות הגבוהות של הפקת אנרגיה וההשלכות הסביבתיות והרגולטוריות שלה מחייבות תכנון וניהול נכון של אנרגיה, כמו גם איתור ופיתוח טכנולוגיות חלופיות והתמודדות עם אתגרים מערכתיים רב-תחומים. לאור כל זאת נעשה תחום האנרגיה וההספק החשמלי לאחד התחומים המרכזיים במשק.
כבר היום כל הגופים המקצועיים מעידים על מחסור עצום במומחים ייעודיים בעלי ידע הנדסי-מקצועי והבנה עסקית, רגולטורית ופיננסית בתחום האנרגיה וההספק החשמלי, ומחסור זה צפוי להחמיר עד מאוד
התוכנית לתואר שני סוללת את דרכם של הבוגרים והבוגרות להתמחות ולקריירה בתחום מבוקש זה, ופותחת בפניהם את הדלת להשתלב בתעשייה ולהוביל את השינויים התכופים המתרחשים בה. מסלולים והתמחויות התוכנית מציעה שני מסלולים – עם תזה (עבודת מחקר מדעית הנדסית) וללא תזה. מסלול לימודים עם תזה מכשיר את המוסמכים והמוסמכות לעסוק במחקר שיסייע להם להתפתח בלימודי המשך אקדמיים (דוקטורט) או להשתלב כחברי סגל באקדמיה.

תואר שני בהנדסה וניהול

 מהנדסים בתפקידי ניהוליים פועלים בסביבה ייחודית ומורכבת, המחייבת שילוב בין ידע והבנה הנדסית מעמיקה לצד מיומנויות ניהול הרלוונטיות לאופי העבודה שלהם. התוכנית בהנדסה וניהול היא תוכנית ייחודית ומתקדמת המעניקה להם את סט הכלים הדרוש להם ומאפשרת להם לנהל ולשפר תהליכים הנדסיים, לקדם מהלכים עסקיים, ליזום ולפתח חדשנות ולנהל פרויקטים הנדסיים מרובי ממשקים.
עם הגידול האקספוננציאלי בנפח ובמורכבות הנתונים (Big Data) שנאספים ומופקים, קיים צורך דחוף במנהלים בעלי הכישורים למנף נתונים אלה לצורך אופטימיזציה, חיזוי וניתוח סטטיסטי. התוכנית לתואר שני בהנדסה וניהול במכללת אפקה מציידת את המשתתפים בכלים ההנדסיים הדרושים כדי לרתום נתונים אלה ביעילות, להתמודד עם אתגרים מודרניים ולהניע קבלת החלטות מונעות נתונים.
תוכנית זו מציעה שלוש התמחויות שתוכננו במיוחד כדי לעמוד בדרישות הניהול של מהנדסים בתעשיות מגוונות: התמחות במערכת נתונים וניהול הידע, התמחות במערכות תשתית והתמחות במערכות עסקיות.

תואר שני בהנדסת מערכות

תוכנית הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות באפקה נולדה לאור הביקוש הגובר למקצוע בתעשייה- מהנדסי מערכות מקצועיים שיוכלו להנהיג פיתוחים טכנולוגיים בפרויקטים רב-תחומיים מורכבים. ייחודם של הלימודים לתואר זה מתבטא בדגש שאנו שמים על הקניית בסיס מדעי נרחב, באמצעות לימודים הנדסיים בתחומי המתמטיקה, הסטטיסטיקה והפיזיקה

תוכנית שלושת מסלולי ההתמחות אשר גובשו בהתאם לצרכי התעשייה, ומספקים רקע ומומחיות בתפקידים הקלאסיים שממלאים מהנדסות ומהנדסי מערכות – מנהל מערכת, ארכיטקט מערכת ואנליסט מערכת.

תואר שני בהנדסה רפואית

תכנית הלימודים לתואר שני בהנדסה רפואית הינה המשך ישיר לתוכנית לתואר ראשון והיא תחום בו ניתן לשלב יכולות טכנולוגיות מהשורה הראשונה עם שאיפות לשליחות, משמעות וערך מוסף. הידע הנרכש במהלך התואר השני מאפשר לעסוק בצורה מקצועית וממוקדת בתחומים הנמצאים כיום בליבת ההנדסה הביו רפואית והפיתוח, שהשוק צמא להם ומשקיע בהם משאבים רבים.
התוכנית נועדה להכשיר מוסמכים מומחים בשני תחומים: "מכניקה של מערכות פיזיולוגיות", שהיא התמחות קלאסית בהנדסה רפואית המשלבת היבטים מכניים עם טכנולוגיות ומערכות פיזיולוגיות לצרכים רפואיים.
בנוסף, "רפואה דיגיטלית", שהיא התמחות ייחודית למכללת אפקה.
המציאות הנוכחית, הפיתוחים הטכנולוגיים והחיפוש אחר משמעות בתעסוקה כל אלה נלקחו בחשבון בעת בניית התוכנית והם שזורים בתכנים כחוט השני.

מתעניינים בלימודי תואר שני באפקה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה אישית.