הזמר בניה ברבי היטיב לנסח את התחושה בטקס הענקת התארים לבוגרי ומוסמכי מכללת אפקה עם שירו "מישהו איתי כאן" – ואכן היו אתנו ובגדול: 599 בוגרים, אלפי הורים, בני זוג ובני משפחה נרגשים! לראשונה גם הצטרפו אלינו בשידור החי קרובים של הבוגרים שצפו בו דרך אתר המכללה או באמצעות עמוד הפייסבוק שלנו.

נשיא המכללה פרופ' עמי מויאל קרא לבוגרים להיות ביקורתיים, להעז, לא לחשוש מכישלונות וללמוד מהם – ולשאוב הנאה מהתהליכים. "התרגשתי עד עמקי נשמתי מהמספר הרב של ההורים שניגשו אליי והביעו תודתם והערכתם על ההשפעה שלנו על מסלול החיים של הילדים שלהם" אמר.

סגן נשיא גוגל העולמית ומנכ"ל מרכז הפיתוח של גוגל ישראל, פרופ' יוסי מטיאס, זכה בתואר "עמית הכבוד" של המכללה. פרופ' מטיאס, זכה לתואר על היותו יזם מוביל דרך בעל ראייה ועשייה גלובלית המשלב חדשנות טכנולוגית, רב תחומיות וקשרי אקדמיה-תעשייה. בברכתו לבוגרים הוא קרא להם: "תכוונו גבוה, תמיד עדיף לעבוד על הבעיות היותר חשובות, זה בסופו של דבר אותו מאמץ וזמן לעבוד על בעיות בינוניות. שמרו על סדרי העדיפויות שלכם ותיהנו מהדרך".

אלעד צרפתי, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת IMS במובילאיי ובוגר ביה"ס להנדסת חשמל במכללה, סגר מעגל כשקיבל את אות הבוגר של המכללה על ייצוג של עשייה עשירה, חדשנית ומרתקת במגוון תפקידי ניהול ופיתוח והובלה של תחומים חדשים והיותו מומחה עולמי בתחומו. בנאום סוחף ומרגש, בו הוא משתף מחוויותיו וניסיונו האישי, קרא צרפתי לבוגרים "להקשיב לבטן ולאינטואיציה למרות שאתם מהנדסים ואנשי הראש", "לקדם את עבודת הצוות ולהיות גמישים במחשבה".

עדן עזומי, בוגרת בית הספר להנדסה רפואית, מצטיינת נשיא ופעילת חברתית בתוכנית המצטיינים SmartUp נשאה את דבר הבוגרים והבהירה כי "יושבים כאן בוגרים יוזמים ומוכשרים שיצעידו את התעשייה למקומות חדשניים שעוד נשמע עליהם בעתיד". מירב דוידוביץ', מוסמכת התואר השני בתוכנית למערכות תבוניות, ייצגה את מוסמכי התואר השני. דוידוביץ, שפרשה לא מכבר מחיל האוויר בדרגת אל"מ וכיום משמשת כראש מנהל ובקרה אסטרטגית ב"אלביט מערכות" איחלה הצלחה למוסמכים והביעה את תודתה לסגל המכללה.