תחנת ניו יורק לקואורדינציית עין יד
הופכים משימות יומיומיות למשחק טיפולי

החדר הוקם ע"י סטודנטים מתכנית המצטיינים של אפקה - SmartUp בשיתוף פעולה עם עמותת אלין בית נועם בקריית אונו.

בקריית אונו נפתח חדר בריחה ראשון מסוגו בארץ, המיועד לבעלי מוגבלויות. את החדר פיתחו סטודנטים מתכנית המצטיינים SmartUp בהובלתה של ד"ר שרון גת - ראש תכנית המצטיינים, בשיתוף פרופ' חנן יניב, ואיקי בר חיים - מנכ"ל בית נועם. תכנית המצטיינים באפקה הינה תכנית ייחודית אשר מטרתה לטפח מצוינות אישית וקבוצתית, תוך מעורבות בתעשייה ובקהילה. לאורך השנה, עמלו הסטודנטים החברים בתכנית על פיתוח חדר הבריחה בשיתוף צוות המטפלים בבית נועם, במטרה להפוך את הטיפולים השגרתיים שעוברים בעלי המוגבלויות למהנים. 

החדר עצמו בנוי כמו שאר חדרי הבריחה, כאשר כל משימה מעבירה את המטופל לשלב הבא. המשימות משלבות טיפולים פיזיותרפיים בפיקוח המטפלים כאשר כל תחנה תוכננה לאימון תנועה ספציפי: מפרק הכתף והזרוע, תנועות רגליים, אימון שרירי הצוואר, קואורדינציית עין יד ושליטה על כיוון ועוצמת תנועה.

ד"ר שרון גת: "לקחנו את עולם ההנדסה והפיתוחים הטכנולוגיים וניצלנו אותו למטרה חברתית, שתסייע להפוך את המשימות הרגילות של אנשים בעלי מוגבלויות למשחק ולחוויה חיובית. כל אחד מהמתקנים בחדר הבריחה מאפשר למטפלים לבצע מעקב אחר התקדמות המטופל, וכך לראות את השיפור מהטיפול".

לפרטים על תכנית המצטיינים >>