מפגש sap
 מפגש sap

לאחר שנתיים בהם מפגשי הזרקור של מרכז קריירה התקיימו במתכונת וירטואלית, נפתחה שנת הלימודים תשפ"ג עם מפגש פיזי במשרדי מרכז הפיתוח של חברת SAP ברעננה, הראשון מתוך סדרת מפגשים עם נציגי חברות מובילות שיערכו לאורך השנה.
את המפגש פתח בוגר בית הספר להנדסת תוכנה, אליאל שורמן, 
Head of Cloud Engineering & Operation בחברה.
בשיחה עם הסטודנטים, סיפר שורמן על מרכז הפיתוח, על עבודת המפתח ב
SAP, על הערכים שהחברה מקדמת והפעילות החברתית הענפה שמקיימת החברה.
המפגש המשיך בסיור בקומות הפיתוח של המרכז, שם נחשפו הסטודנטים ל- D-Shop, חדר שמוקדש כולו לעידוד היצירתיות של עובדי החברה, מקדם חשיבה מחוץ לקופסה ומהווה חממה רעיונית לפרויקטים מקוריים של העובדים.

בזמן הסיור פגשו הסטודנטים בבוגרי המכללה וכן סטודנטים שעובדים בחברה ושמעו מהם על חוויתם ב-SAP. הסטודנטים העידו כי מפגש זה עם הבוגרים היה משמעותי עבורם במיוחד והם הפיקו ממנו ערך גדול.
עוד כחלק ממפגש הזרקור שוחחו הסטודנטים עם מגייסת בחברה על המשרות החמות כרגע ועל הזדמנויות הקידום שקיימות לעובדים. בנוסף שוחחו עם עובד שהחל את דרכו בחברה כסטודנט וקודם לאחרונה לתפקיד של ראש צוות.

"המפגש היה מעשיר מאוד" מספר דניאל בן אבי, סטודנט שנה ד' להנדסת תוכנה שלקח שהשתתף בפעילות, "קיבלנו תמונה על המבנה הארגוני של החברה, קיבלנו טיפים רבים על תהליך ההכנה לקראת חיפוש עבודה ובסוף גם השתתפנו באתגר לימודי והתנסינו בסימולציות ראיון" הוא מוסיף.

קרינה מסטר, מנהלת המרכז לקריירה בהנדסה: "מפגש זה היווה את יריית הפתיחה לשנת הלימודים הקרובה במהלכה יוכלו הלומדים במכללה לקחת חלק במפגשים מעשירים, מעשיים ומעוררי השראה ולהתקדם צעד נוסף אל עבר קריירה כמהנדסים בוגרי אפקה.
המרכז לקריירה בהנדסה מאמין כי הסטודנטים באפקה מקבלים את כל הכלים כדי להיות מהנדסים מצוינים, חרוצים, יצירתיים ובעלי יכולות אישיות גבוהות. נכס לכל מעסיק בתעשייה.
לכן, אנו פועלים על מנת לחשוף ולהפגיש אותם עם נציגי החברות המובילות הקיימות כיום בשוק ולסייע להם למצוא את מקום העבודה המדויק להם, בין אם בתקופת התואר ובין אם לאחריו ולתת להם כלים להצליח".

המרכז לקריירה בהנדסה של מכללת אפקה מלווה את הסטודנטים בזמן הלימודים ולאחר קבלת התואר. צוות המרכז מסייע בבחירת התמחות בתוכנית הלימודים, בכיוונים לבחירת פרויקט הגמר ובמציאת משרה ראשונה.