מהנדסים ללא גבולות בפתח תקווה
מהנדסים ללא גבולות בפתח תקווה

סניף אפקה של "מהנדסים ללא גבולות" בפרויקט הקמת מרכז קהילתי בפתח תקווה.

בקיץ 2023 לקחו חלק 17 סטודנטים וסטודנטיות מבתי הספר והתוכניות השונות באפקה בפעילויות משותפת עם עמותת "עושים שכונה", להקמת מרכז קהילתי בפתח תקווה.
הסטודנטים, חברים בסניף אפקה של ארגון "מהנדסים ללא גבולות", בחרו להשתתף בפרויקט שמטרתו הייתה להפוך חזון למציאות וליצור גישה פרונטלית בין בני נוער הזקוקים להדרכה ולתקשורת ובין צוות המדריכים של "עושים שכונה". הבנייה כללה משטח הליכה יציב (רצפת דק) בה יוכלו הילדים ובני הנוער לשבת בנוחות , הגדרת שבילים מסומנים ומקושטים בצמחיה, פינת ישיבה שמורכבת כולה מציוד קיים דוגמת צמיגים, רשתות ומלט, ועוד.  מציוד קיים,

אפקה, כמוסד מוביל לחינוך מהנדסים, מאמין שהנדסה בכוחה לשנות חיים וחלק משמעותי מהחזון של המכללה הוא הנגשה וחשיפה של בני נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית, לעולמות ההנדסה והטכנולוגיה. ואכן, לאורך יום הפעילות, מעידים הסטודנטים והסטודנטיות על שיחות מרגשות ומהותיות עם ילדי השכונה שהביעו עניין במקצועות ההנדסה השונים ואפשרויות התעסוקה העתידיים.

מכללת אפקה גאה בסטודנטים והסטודנטיות שלה, אשר בוחרים להשקיע מזמנם וידיעותיהם על מנת להפוך את החברה למקום טוב יותר, מתקדם יותר ונגיש לכולם.
פעילות חברי המועדון בארץ ובעולם כולו מעוררת השראה ומביאה כבוד רב לאפקה.

גל חנן, בוגר הנדסה מכנית ומנהל סניף מהנדסים ללא גבולות אפקה:
"הסטודנטים והסטודנטיות של "מהנדסים ללא גבולות- אפקה" מאמינים שפיתוח קהילה משמעותי דורש שילוב בין מומחיות, הדרכה ומאמץ משותף. אנו מאמינים שיש לנו מחויבות להשפיע בצורה משמעותית גם מעבר לכיתות. גם הפעם, כמו לפני כל פעילות, הקפדנו על תכנון לפרטים הקטנים ביותר: מהגדרת היעדים ועד לבנייה עצמה. אני רוצה להביע הערכה עמוקה הן לחברים המנוסים שלנו והן למצטרפים החדשים שאימצו מכל הלב את הפרויקט הזה. זוהי עדות למהנדסים חדשים אשר לוקחים אחריות על רווחת הקהילה שלנו הייתה ולרוח האחדות וההעצמה המגדירה את הניף אפקה."