פרופ' אראל אבינרי ומשתתפי הכנס

האם ישראל בדרך לעצמאות אנרגטית?

זאת השאלה שעמדה במרכזו של פאנל מומחים במסגרת כנס "תשתיות 360" שערך The Marker בפברואר 24 ובו השתתף ראש התוכנית לתואר שני בהנדסת אנרגיה והספק, פרופ' אראל אבינרי.
בכנס, שהתמקד בתחום התשתיות, הדגיש פרופ' אבינרי את הצורך במעבר לאנרגיות מתחדשות, בהסתמכות על תמהיל של מקורות אנרגיה ובביזור רשת החשמל ותיאר את ההזדמנות שנוצרה לאחרונה ליצירת רצף גיאוגרפי של מדינות הנהנות משיתוף פעולה מדיני וכלכלי ומחסות ביטחונית של ארה"ב ואירופה, באופן שעשוי לייצר פרוזדור מזרח תיכוני ליצור והולכת אנרגיה.

"עלינו לוודא כי אנו מייצרים אנרגיה ממגוון מקורות, ולהוביל שיתופי פעולה אזוריים", אמר והוסיף כי "יש לנו הזדמנות לייצר רצף גיאוגרפי עם אינטרסים כלכליים משותפים".
בפאנל דיבר פרופ' אבינרי על כך שהפוטנציאל עם סעודיה ומדינות המפרץ הוא רב, ועשוי אף לפתוח עבורנו שער לאירופה שאינו תלוי בים סוף ובמפרץ הפרסי.

את הפאנל הנחתה מרב מלר ולקחו בו חלק גם שרון חצור, סמנכ"לית תכנון, מדיניות ואסטרטגיה, משרד האנרגיה והתשתיות; דורית בנט, מנכ"לית ומייסדת החברה לאנרגיה מתחדשת, אילת־אילות; ד"ר ברכה חלף, מייסדת משותפת — קרן גראוויטי קליימט, המדענית הראשית במשרד האנרגיה לשעבר.

פרופ' אבינרי הינו מומחה בעל שם ועתיר ניסיון בעולמות התחבורה והתשתיות. בנוסף הוא מרצה מבוקש ביותר בתקשורת ובאקדמיה אשר מעביר את הידע הרב שלו לסטודנטים והסטודנטיות של אפקה שזוכים ללמוד מסגל המרצים הטוב והמקצועי ביותר שיש לאקדמיה להציע.

לקריאת הכתבה המלאה 

האם ישראל בדרך לעצמאות? חלק א'

האם ישראל בדרך לעצמאות? חלק ב'