שני, צילום: אפרת אשל

במרוץ להציל את העולם 

מות אביה מסרטן ריאות גרם לשני טולדנו לחשוב על סוגיית גילוי מוקדם של סרטן, בהמשך עלה בראשה רעיון לפתח מכשיר הדמיה תרמי בגודל כף יד, שיזהה תאים סרטניים 

שני טולדנו, בוגרת הנדסה מכנית וסטודנטית לתואר שני במערכות תבוניות באפקה פיתחה מכשיר הדמיה לזיהוי מוקדם תאים סרטניים. מות אביה מסרטן ריאות גרם לה לחקור בנושא חשיבות הגילוי המוקדם של הסרטן. "יום אחד ישבתי בשיעור בקורס של ד"ר משה תשובה - ראש בית הספר להנדסה מכנית, הוא דיבר שם על תכונה פיזיקאלית מסוימת, ופתאום קלטתי ששיטת הדמיה חדשה לזיהוי תאים סרטניים עומדת לנגד עיניי".

שני פנתה אל ד"ר תשובה והציגה בפניו את הרעיון, ד"ר תשובה התלהב ומיד הסכים להיות שותף למוצר ולפיתוח, בהמשך החלו השניים במסע לחקר ופיתוח המוצר במעבדות המכללה. מכשיר ההדמיה שפותח הינו קטן בעל מצלמה תרמית ומסך המצלם את המטופל מבלי לגעת בו. המכשיר מייצר שיטת הדמיה ש'קוראת' את זרימת החום אל תוך הרקמות באמצעות אלגוריתם חכם. אחרי כמה דקות כבר יש לרופא תמונה ולא צריך לחכות כמה ימים לפענוח. 

כדי לממש את הפוטנציאל של מכשיר ההדמיה שפיתחה, עזבה שני את עבודתה בתעשייה האווירית והקימה חברת סטארט־אפ בשם HT bioimaging. שני וד"ר תשובה ערכו ניסויים בתאים סרטניים בביה"ח שיבא, וכעת הם יוצאים למסע גיוס של מיליון דולר ממשקיעים להמשך פיתוח.