• 87% מבוגרי אפקה המשיבים העידו כי הם עוסקים בתחום לימודיהם והשתלבו בתעשיית ההייטק, בתעשייה הביטחונית ובתעשיות המסורתיות (ארבעת המובילים: 25% ביטחוני וסייבר, 23% תוכנה, אינטגרציה ומערכות מידע, 12% תעשייה מסורתית, 8% רפואי). 

 

  • שלושת התפקידים השכיחים ביותר בקרב בוגרי אפקה הם: פיתוח תוכנה, ניהול פרויקטים והנדסת מערכות. 

 

  • 23% מבוגרי אפקה בעלי תואר שני או במהלך הלימודים לתואר שני במגוון תחומים, רבים מהם בוחרים בתואר MBA. 26% משיבים נוספים הצהירו כי הם מתכננים ללמוד לתואר שני. 

 

  • 30% מבוגרי אפקה הצהירו כי הם מנהלים צוותים המונים לפחות שלושה עובדים. 

 

אנחנו יודעים איזה בוגרים איכותיים יש לנו וכעת גם בתעשייה ובציבור מבינים זאת. 

דו"ח רשות החדשנות ו־Start-up Nation Central שנערך בקרב חברות המעסיקות את בוגרי מקצועות ההייטק הצביע כי בוגרי מכללת אפקה והאוניברסיטאות הם הבוגרים המועדפים עליהם בגיוס עובדים. 

יתרה מזאת, סקר שנערך לא מכבר מטעם מכון המחקר רושינק ובחן את תפיסת המותג, מעיד על מגמת שיפור עקבית בשנתיים האחרונות. בין היתר התבקשו הנשאלים בסקר לציין את השם הראשון שעולה בראשם כשהם נשאלים על מוסדות אקדמיים להנדסה ו־27% מהם ציינו את אפקה (לעומת 22% ביוני אשתקד ו־20% בפברואר אשתקד). 25% מהמשתתפים אף ציינו כי אפקה היא האפשרות הטובה ביותר ללימודי הנדסה מכלל המוסדות האקדמיים בתחום. 

מפקד הבוגרים נערך במהלך ינואר 2020 על ידי צוות סוקרים מיומן של מכון רושינק שדגם 1,956 בוגרים ומוסמכים, בהתפלגות מחקרית מייצגת לפי תוכנית, מחזור ומגדר.