הילדים והילדות בחופשה? זה הזמן לחוויה בהנדסה

בוגרים.ות וסגל, מכללת אפקה מזמינה את דור ההמשך ליום חווייתי אשר יחבר אותם לעולם ההנדסי-טכנולוגי שלכם. בתוכנית מגוון פעילויות מותאמות גיל שיתקיימו בכיתות ובמעבדות המתקדמות של אפקה, בהדרכת סטודנטים נבחרים.

שריינו מקום לילדכם.
מספר המקומות מוגבל.

הפעילות לעולים לכיתות ד'-ט'.
עלות השתתפות 25 ₪ לילד.ה.

 

יום שלישי | 22.8.23 | 9:00-15:00 | מכללת אפקה

 

על הפעילות

יום העשרה הפותח צוהר לעולם הטכנולוגיה בכלל וההנדסה בפרט לבני נוער, תלמידי ותלמידות חטיבות ותיכונים, המתארחים מדי שבוע בקמפוס אפקה. בשנים האחרונות מקצה מכללת אפקה יום פעילות בחופש הגדול לחיבור ילדי הסגל והבוגרים.ות -אשר חווים את הערך שבמקום העבודה של אמא/אבא.

הפעילות מיועדת לילדי יסודי (ד'-ו') וילדי חטיבת הביניים (ז'-ט'). המדריכים לאורך היום הינם סטודנטים נבחרים של המכללה. יום זה מאפשר לללדים.ות להתנסות בעבודה עם מכשור הנדסי-טכנולוגי חדשני  ויקר  ערך המשמש  בתעשייה  ובאקדמיה  ונמצא במעבדות אפקה. 

ההתנסות החווייתית והמהנה מחברת את הילדים.ות אל העולם ההנדסי-טכנולוגי, פותחת עבורם חלון של עניין לעסוק בו בעצמם אם ירצו ולמצוא מכנה משותף נוסף ונושא לחיבור עם הוריהם. יום החוויה ההנדסית מבוסס על ארבע סדנאות המועברות בקבוצות קטנות.

חוויה בהנדסה ילדים בכיתה

לו"ז

סדנאות

 • סדנת רוח וגלים: להכיר את העקרונות, לבנות טיסן ולגעת בשמיים

  במהלך הסדנה התלמידים יבצעו ניסוי המבוסס על עקרונות ומושגים בסיסיים בתורת הזרימה והאנרגיה, יבצעו פעילויות המדגימות את העקרונות הללו, יבקרו במעבדת מנהרת רוח שנבנתה על ידי סטודנט כפרויקט גמר, כמו גם מנהרת מים ויצפו במצלמה טרמית המדגימה זרימת חום. לסיום, ירכיבו טיסן ויטיסו אותו!

  במהלך הסדנה התלמידים יבצעו ניסוי המבוסס על עקרונות ומושגים בסיסיים בתו…

 • מבט אל תוך החומר: נעים להכיר – חומרים קצת אחרת

  מטרת הסדנה הינה לאפשר הצצה אל תוך החומר- הרבה מעבר למה שעין אנושית יכולה לראות.התלמידים ייחשפו לעקרונות מבנה החומר ותכונותיו, יכירו חומרים עם תכונות ייחודיות, יבצעו בהם שינויים ויבחנו את ההשלכות.בנוסף, יעבדו עם מיקרוסקופים דיגיטליים ויצפו בתמונות שצולמו במיקרוסקופ אלקטרוני.

  מטרת הסדנה הינה לאפשר הצצה אל תוך החומר- הרבה מעבר למה שעין אנושית י…

 • לתקשר עם אחר: תקשורת רק עם אנשים?

  במהלך הסדנה, התלמידים יכירו את היסטוריית התפתחות הרובוטים וצורות התקשורת איתם.המשתתפים יקיימו דו-שיח והפעלות עם הרובוט ויקבלו הסבר על טכנולוגיות עיבוד הקול והתמונה המשמשות אותנו בחיי היומיום ומאפשרות את האינטראקציה עמו.

  במהלך הסדנה, התלמידים יכירו את היסטוריית התפתחות הרובוטים וצורות התקש…

 • תלת ממד: לדמיין וליצור חפצים בתלת ממד

  הפעילות בסדנה מתבצעת באמצעות מדפסת תלת ממד מוקטנת בצורת עט. באמצעות טכניקה זאת יכירו התלמידים את עולם הדפסות התלת ממד ואת השימושים השונים והחדשניים שלהם, לרבות בעולם הרפואה.

  הפעילות בסדנה מתבצעת באמצעות מדפסת תלת ממד מוקטנת בצורת עט. באמצעות טכ…

 • בית חכם- סדנת ארדואינו: בואו לעורר בית לחיים באמצעות קסם בקר הארדואינו

  בסדנה ייחשפו התלמידים לעולם האפשרויות העצום שבקר הארדואינו יכול לספק לנו, יכירו את החיישנים הנמצאים בו ותפקידו של כל חיישן, יקבלו ערכות המכילות בקר ורכיבים ובאמצעותם ילמדו לתכנת בקרים וחיישנים בדומה לאלה המפעילים בית חכם.

  בסדנה ייחשפו התלמידים לעולם האפשרויות העצום שבקר הארדואינו יכול לספק…