מעורבות בקהילת תל אביב

אפקה רואה את העיר תל אביב–יפו לא רק כמשכנה, אלא כקהילה שקמפוס אפקה הוא חלק אינטגרלי ממנה. מבחינתנו זהו ביטוי לאמונה העמוקה שלנו שתפקידו של מוסד אקדמי הוא לפעול כמנוע צמיחה חברתי־כלכלי לא רק עבור המדינה, אלא גם עבור תושבי הקהילה שבה הוא ממוקם.

לאורך השנים רקמה מכללת אפקה שיתופי פעולה רבים עם מנהל החינוך בעיריית תל אביב–יפו מתוך מטרה אסטרטגית משותפת – ליצור אקוסיסטם חינוכי קהילתי בעיר. רבבות מילדי העיר השתתפו לאורך השנים בפעילות חוויה בהנדסה בקמפוס אפקה או זכו לביקור של סטודנטים וסטודנטיות בכיתתם במסגרת פעילות רובוט בא לכיתה; תלמידות העיר הלומדות במגמות מדעיות־טכנולוגיות השתתפו בתוכנית WeWomen Afeka; סטודנטים וסטודנטיות של אפקה חונכים תלמידים ותלמידות במתמטיקה בבתי ספר רבים בעיר; בעיר מתקיימת שרשרת חניכה נשית, המשלבת גם סטודנטיות ובוגרות של המכללה; ילדי עובדי הניקיון של בתי הספר בעיר השתתפו בפעילות קיץ מדעית־טכנולוגית ייחודית בקמפוס – הקיץ האקדמי שלי; ובמהלך מלחמת חרבות ברזל למדו תלמידים מבית הספר השכן בכיתות המכללה.

קמפוס אפקה ביד אליהו

כצעד למימוש חזון חינוכי אורבני־קהילתי משותף לעיריית תל אביב–יפו ולמכללת אפקה, עתיד קמפוס אפקה לעבור ללב שכונת יד אליהו בדרום־מזרח העיר.

המעבר יבסס את אפקה כמרכז עירוני לחינוך למדעים, טכנולוגיה והנדסה, ויאפשר לפתח אקוסיסטם חינוכי קהילתי בשכונה כדי לקדם מצוינות וחדשנות במדע ובטכנולוגיה כבסיס למוביליות חברתית.

הדמייה קמפוס יד אליהו