הרצאת מבוא למייקרינג ובניית דגמים

מייקרינג ובניית דגמים

המעבר מהתכנון התיאורטי לבניית דגם פיזי הוא אחד האתגרים הקשים למהנדס המתחיל בכלל ובפרט לסטודנט המבצע פרויקט גמר. כדי לצלוח את האתגר, מרכז החדשנות והיזמות של המכללה בשיתוף עם מנהלת הפרויקטים, מעביר הרצאת מבוא לעולם המייקרינג ובניית הדגמים. ההרצאה ניתנת במסגרת הקורס לליווי פרויקטים. את ההרצאה מעביר אבי אוסטפלד, יזם טכנולוגי, משקיע ומייקר נלהב. אבי מציג את הנושאים הבאים ומזמין את המשתתפים להינות (בחינם!) מתמיכת המעבדה שהוא מנהל.

בהמשך פרויקט הגמר של הסטודנטים, אבי והפרויקטורים יבחרו מספר מצומצם של צוותים שאבי ילווה אותם אישית לקראת בניית הדגם. כסטודנטים המבצעים פרויקט גמר אתם מוזמנים להצטרף למפגש, להכיר את אבי ולשאול כל מה שרציתם של בניית דגמים.

הנושאים שיועברו בשיחה:

  • מהות בניית הדגם, החשיבות בשיפור הניראות שלו, תפקיד הדגם להוכחת ההתכנות של הרעיון והיכן להתמקד בהינתן זמן ומשאבים מוגבלים. 
  • טכנולוגיות הייצור הפופולאריות והזמינות ביותר בקרב קהילת המייקרים ובתעשייה בכלל. בין היתר - הדפסות תלת מימד, חיתוך בלייזר, שימוש בחומרים מצויים וזולים, שימוש בכלי עבודה רלוונטיים, שילוב כרטיסי ורכיבי אלקטרוניקה במסגרת הפרויקטים, אתרים ותוכנות מעניינות בהן ניתן להסתייע ועוד.
  • דגשים בטיחותיים
  • הזמנה להסתייע בו ובמעבדת המייקרים שלו ביהוד

ההרצאה מיועדת לסטודנטים המבצעים פרויקט גמר אולם מותאמת לכל מי שצריך להתמודד עם האתגר של בניית דגם או רוצה להיכנס לעולם של המייקרים ובניית דגמים.

לקבלת פרטים נוספים על הרצאת המבוא למייקרינג ובניית דגמים, אנא פנו למייל
AfEnt@afeka.ac.il