מובילים עסקיים

המובילים העסקיים שלנו
הובלה עם ערך מוסף

יש לך את זה, והרקורד שלך מוכיח זאת! צברת המון ניסיון עסקי וטכנולוגי בתעשיית ההיי-טק וההנדסה, ורשמת לא מעט הצלחות. אתה בתקופה שבה אתה מחפש את האתגר הבא שלך, אבל הפעם רוצה אותו עם קצת נשמה.

אם עדיין יש לך הרבה ברק בעיניים, ואת הרצון להשפיע על דור המהנדסים הבא ולחנוך אותו, אותך בדיוק אנחנו מחפשים. בא ותהיה מוביל עסקי של אחד מהפרויקטים שלנו. המוביל העסקי הוא בעצם שותף-מייסד המשמש כמנכ"ל של המיזם המתהווה, בדגש על ההיבטים העסקיים והשיווקיים. בכללם אפשר למצוא את פיתוח האסטרטגיה העסקית של המיזם, גיוס הון, הדרכת והנחיית הצוות וכן יצירת רשת קשרי עבודה.אם המוביל מגיע עם נסיון יזמי משמעותי (חממות, גיוסים, מכירת קניין רוחני), זה מהווה יתרון גדול עבור השותפות.

במהלך כשנתיים של עבודה על הפרויקט, המוביל יצטרך להקדיש באופן ממוצע כמה שעות שבועיות בודדות. אופי העבודה הוא פרויקטלי ולכן בתקופות מסוימות נדרשת פחות עבודה ובתקופות אחרות יותר.

"אז מה יצא לי מזה?" אתה שואל. ובכן, תמורת השקעת הזמן והכישורים שלך, תקבל אחוזים משמעותיים במניות המייסדים. בנוסף, תקבל זכות סירוב ראשונה להשקעה. אתה הולך להנות מסביבת עבודה טכנולוגית, יצירתית וצעירה. ומעל לכל להתמלא בתחושת אתגר וסיפוק ערכי.

אם כן, היתרונות למוביל העסקי הם:

  • אחוזים משמעותיים במניות המייסדים
  • זכות סירוב ראשונה להשקעה
  • עבודה בסביבה טכנולוגית, יצירתית וצעירה
  • אתגר וסיפוק ערכי
הרבה פעמים קורה שהממציא בא עם הבעיה אך אין לו מושג איך לפתור אותה, ויתרה מכך, האם היא פתירה בכלל. גם זה בסדר. אפקה יזמות תפנה לקבוצת היועצים הטכנולוגיים שלה בשאלת פיזיביליות הפרויקט, ובבקשה להתווית ארכיטקטורת פתרון. הצוות הטכנולוגי יישם את הפתרון במהלך הפרויקט. גם אם הבעיה אינה מתאימה למודל של אפקה יזמות, תמיד תשמעו עצה טובה (על כוס קפה) מה לעשות עם הרעיון. כדי להסיר דאגה מלבכם, אפקה יזמות תחתום, במקרה הצורך, על הסכם לשמירת סודיות. היתרונות לממציאים הם ברורים:
  • הזדמנות להוציא לפועל רעיון אישי
  • זכויות במיזם תמורת בעיה בלבד
  • הזדמנות לטפל בבעיות ה"שוכבות במגירה"
  • בחינה של היתכנות טכנולוגית לבעיה

מסקנה:

אם החזון של מימוש מיזמים המשלבים סטודנטים במסגרת הכשרתם כמהנדסים לעתיד, מדבר אליך,
אתה מוזמן לפנות אלינו ולבחון את האפשרות להובלה של פרויקט יזמי.

לדוגאמאות של כמה מהמובילים העסקיים שלנו>