למה כדאי להשתתף?

More Pain More Gain

יש את המקומות האלו, שאתה יודע שאתה הולך לעבוד יותר קשה ולהנות מזה. תוכנית AFEX היא מקום כזה. להפוך את הרעיון שלך למיזם, מבטיח לך חוויה מיוחדת לכל החיים, בתוכנית יוקרתית שאינה מתאימה לכל אחד. מכיוון שעיקרו של כל מיזם הוא ליצור מוצר אמיתי וחדשני, אתה יכול להיות בטוח שהאתגרים יגיעו גם מהכיוון היזמי וגם מהכיוון הטכנולוגי. מהצד היזמי אתה תהיה אחראי על בניית תוכניות העבודה העסקיות והשיווקיות למיזם. ואת זה תעשה במסגרת תוכנית AFEX. מהצד הטכנולוגי, תהיה אחראי על פיתוח המוצר, לכן תצטרך לגלות יצירתיות בפתרון בעיות והתאמת המוצר לשוק. 

הבנת כבר שאתה הולך לעבוד קשה יותר, אז כדאי גם שתזכור שאתה הולך לעבוד לפרק זמן ארוך יותר. בעוד שפרויקט גמר אקדמי מסתיים עם הגשת ספר הפרויקט, פרויקט יזמי ממשיך הלאה, לשלב החשוב ביותר שהוא שלב המסחור. בשלב זה, תחפש (בעזרתנו כמובן) שותפים מימוניים או עסקיים שיאפשרו לפרויקט להמשיך לתפקד כמיזם עצמאי.

מה שאנחנו מחפשים במשתתפים שיתקבלו ל AFEX:

 • ראש גדול * רצינות * נכונות לעבודה קשה * התמדה * יכולת עמידה בלחץ * יכולת עבודה עם הרבה ממשקים (פנימיים וחיצוניים) במקביל

 • כמשתתף שיתקבל ל AFEX, תוכל ליהנות מהיתרונות הבאים:

  • תקים את הסטארט-אפ שלך בסביבה תומכת, שתחסוך לך זמן וטעויות
  • תעבור חוויה מיוחדת בתכנית יוקרתית
  • תטווה רשת קשרים עם סטודנטים/בוגרים יזמים כמוך, וכן עם אנשי תעשייה שיוכלו לסייע לך
  • תעשיר את קורות החיים
   אם אתה עשוי מהחומר הנכון, אתה מוזמן לפנות אלינו ולבחון את התאמתך להצטרפות לתוכנית>>

   הנה חלק מהדברים שאמרו לנו סטודנטים שבצעו בעבר פרויקטים יזמיים:
   "אפקה יזמות חשפה בפניי עולם חדש אותו לא הכרתי. למדתי כיצד לחשוב "מחוץ לקופסה" ולחקור רעיונות וכיוונים שונים. למדתי איך לתכנן פרויקט, לממש אותו ולנסות למכור אותו אחר כך.
   במסגרת הפרויקט ... נחשפתי לעולם היזמות האמיתי הכולל את נסיונות הפריצה ואת החיפוש אחר ההשקעה. החל מפגישות עם משקיעים פרטיים, גופים ציבוריים ועד חממות טכנולוגיות.
   אני ממליץ לכל אחד שמחפש את ה"משהו מעבר" בפרויקט הגמר שלו, לחבור לאפקה יזמות ולקחת חלק בפרויקט הנדסי אמיתי."
   פלג בכר – עט לטיפול בדיסגרפיה

   "חיפשתי פרויקט גמר עם תכלית, לא רק תיאוריה אלא פרויקט שיהיה מעשי ומוחשי ויקדם אותי במישורים נוספים...
   את הפרויקט ליווה צוות מקצועי משובח ...יחד ניתחנו את השוק תוך פגישות עם לקוחות קצה פוטנציאלים, בה הכרתי אנשי מפתח במשק שעזרו לנו לאפיין ולהגדיר את המוצר שלנו, ערכנו והגשנו בקשה לפטנט, בנינו תוכנית עסקית שכללה גם פגישות עם ספקים והכנת מודל בתלת מימד לצרכים שיווקיים, קיימנו מספר פגישות עם משקיעים פוטנציאלים וחממות טכנולוגיות.
   אני לוקח איתי מהפרויקט הזה ניסיון טכני ומעשי, חברים וקשרים חדשים ובטחון למיזם הבא."
   איתי אסולין - קאראוגרף

   "מהיום הראשון שלי במכללת אפקה רציתי לעשות ... פרויקט כזה שיהיה מעניין, מאתגר ועם ערך מוסף.
   כמו כן, רציתי תמיד להתעסק בפרויקט יזמי, כזה שיפתח אותי לעולם היזמות גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה מקצועית (מושגים ביזמות, כתיבת פטנט, פגישות עם אנשי ידע ועוד ... הקשרים עם התעשייה בדרך ישירה או עקיפה שייווצרו במהלך הפרויקט.
   אבל למי שבא מרצון אמיתי לעבוד, להשקיע ולתת מעצמו ... אפקה יזמות תעמיד בפניו צוות מקצועי (לא רק מאפקה יזמות), ליווי אישי ואכפתי!
   הסיבה שהתקבלתי לעבודה הייתה שאחד הממליצים שלי היה מ "אפקה יזמות" ...
   אני מרגיש ללא ספק איך העובדה שעשיתי פרויקט יזמי ב "אפקה יזמות" משפיעה עלי בגישה שלי לעבודה! הדבר תורם גם לי אישית וגם מקדם אותי מול מעסיקי!"
   רועי אלקלעי – שקילת משאיות בתנועה