מהנדס עוזי אוריון מהנדס עוזי אוריון

סגל ההוראה

רקע מקצועי 

פעיל בהנהלת האיגוד הישראלי להנדסת מערכות ושימש כנשיא האיגוד. במסגרת זו, שילב תעשיות לא בטחוניות רבות, הרחיב את מעגל פעילויות האיגוד, הוסיף קבוצות עבודה חדשות וסייע להקים מסגרות לימוד אקדמאיים להנדסת מערכות למהנדסים ולטיפוח הנושא בקרב הדור הצעיר.


הוראה

תכן וארכיטקטורה של מערכות

פרסומים

שיטת Lean-Agile לקיצור משך הפיתוח ולשיפור איכותו 28/06/13.
המאמר עוסק בשיטה חדשה לפיתוח פרויקטים מורכבים המבוססת על שילוב של הנדסת מערכת רזה והנדסת מערכת זריזה. על פי מחקרים שנעשו, נמצא ששיעור ההצלחה של פיתוח פרויקטים, כלומר עמידה ביעדי לוח זמנים, תקציב וביצועים, עומד ביחס הפוך לגודל הפרויקט. דבר זה מביא למחשבה, שכדאי לפרק פרויקטים גדולים לחבילות עבודה קטנות יותר ולתת לצוותים קטנים יותר לפתח חבילות עבודה אלו. גישה כזו מאפשרת גם להתגבר על פרדוקס הידע, הגורס שבתחילת פרויקט, בזמן שאנו יודעים הכי פחות, עלינו לקבל את ההחלטות המהותיות ביותר בפרויקט. אם נוסיף לכך את שיפור האפקטיביות הנובע ממניעת הבזבוזים, שאינם תורמים ערך ללקוחות, על פי תהליך Agile SE, וגישות מתקדמות לניהול צוות הפיתוח, נקבל גישה דינאמית לפיתוח פרויקטים מורכבים. בכל הפרויקטים בהם יישמנו את השיטה, או חלקיה, מצאנו עמידה בלוח זמנים (בחלקה אפילו עמידה טובה מהמתוכנן) – דבר שהביא גם לעמידה בתקציב, והביצועים ובשלות התכן היו טובים בהרבה מהממוצע של הפרויקטים שבוצעו באותו זמן באותן חברות. 

תעשייה 

משמש כאחראי על ייזום ופיתוח טכנולוגיות חדשות בחברת אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה אלאופ. בתפקידו הקודם שימש כמהנדס ראשי בחברה וראש מינהל הנדסת מערכות. לעוזי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. לפני כן סיים בהצטיינות יתרה את בית הספר להנדסאים של אורט "יד סינגלובסקי". בחברת אלאופ הוא עובד מעל 35 שנה ועבר מגוון רחב של תפקידים שכללו פיתוח אלקטרוניקה, תכנון מערכות רבות, שיווק, ניהול יחידות עסקיות וניהול טכנולוגי בכיר.