תערוכת פרויקטי גמר

בתערוכת פרויקטי הגמר מוצגים פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים שפיתחו הסטודנטים
במהלך לימודי התואר והם המבטאים את עבודתו של המהנדס בתהליכי פיתוח מוצרים חדשים.
כל פרויקט גמר משקף בדרכו הייחודית והמקורית את התמחותו של הסטודנט בתחום ההנדסה בה הוא לומד.
יותר מ- 30% מהפרויקטים שמבצעים הסטודנטים של אפקה מקורם בתעשייה, המחפשת פתרונות
לבעיות שונות והם מיושמים בתעשייה.
Operate Devices Using
​Voice Recognition
מטרת הפרויקט לאפשר לבעלי מוגבלויות פיזיות להפעיל מכשירים/צרכנים ביתיים באמצעות זיהוי מילים כגון פתיחת דלת, הדלקה וכיבוי אורות, הפעלת מוזיקה וכ"ו. מהות המערכת להקל על חיי היום-יום של בעלי מוגבלויות בביתם.
19
סטודנט: דן גורן
​מנחה: ד"ר גבי שפט
מערכת אימון ליציבות שיווי
​משקל לגולשים
הפרויקט מציע תכנית אימון אשר תניב שיפור ניכר ביציבות הגלישה וברמתו של הגולש ללא תלות בתנאים חיצוניים כגון: גובה הגלים, כניסה למים ומזג אוויר. הפתרון המוצע הינו שימוש במוצר המדמה גלישה (balance board) ושדרוגו למערכת טכנולוגית התכלול עיבוד תמונה, פיתוח ויישום אלגוריתם וניתוח מאגר נתונים. המערכת תיתן פידבק לשיפור יציבות המתאמן במערכת.
18
סטודנטים: דור עזורי ושרון פלוטניק
​מנחה: שגיא הרפז
מערכת מבוססת גלי EEG
​לילדים עם צרכים מיוחדים
יצירת אלטרנטיבת משחק ותקשורת לילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. המערכת פועלת באמצעות גלי מוח (EEG) ומאפשרת לילדים עם מוגבלויות פיזיות לשחק במשחקים ע"י תזוזות ראש ומצמוץ עיניים בלבד. ניתן להפעיל את המערכת כיישום באמצעות מחשב, טבלט או סמארטפון. המערכת לומדת את פרופיל המשתמש ואוגרת נתונים להתאמה חזותית אצל כל משתמש.
19
סטודנט: אייל כהן מנחה: ד"ר גבי שפט
בקר אוטומט חכם משולב שעון שבת לניהול מערכת החשמל בבית
מטרת הפרויקט לבנות בקר חכם, היושב בארון החשמל, ושולט על מערכת הממסרים המחליפה את שעוני השבת. הבקר יפעיל וינתק את הממסרים לפי דרישת המפעיל בין אם זה שבת, חג או תאורה יומית לפי שקיעה וזריחה. המערכת כוללת צג LCD וכן אפליקציית מובייל. בנוסף, קיים חיישן זרם המאפשר מדידה של צריכת חשמל.
11
סטודנט: עידו גבוביץ
​מנחה: ד"ר דוד ברוקס
Automated Text Extraction
​from Headstone’s Images
כיום קיים צורך בתיעוד ממוכן של כיתוב על מצבות, במגוון רחב של בתי קברות, חדשים ועתיקים, בישראל ובעולם. מטרת הפרויקט היא פיתוח אלגוריתם לחילוץ אוטומטי של תוכן הכתוב בעברית מתוך תצלומי מצבות. הפרויקט נערך בשיתוף עם מתעד בתי קברות יהודיים עתיקים בגרמניה. הפרוייקט מאפשר יצירת dataset אוטומטי כבסיס למיכון מלא.
19
סטודנט: עידו מירוז מנחה: ד"ר אייל כץ
מערכת תקשורת בתדר 24GHz מאובטחת בקוד ברקר 13 ביט
מטרת הפרויקט לתכנן ולממש אב טיפוס למערכת תקשורת ניידת ומאובטחת בשיטת Dsss (direct-sequence spread spectrum) עם קוד ברקר 13 ביט. שיטה זו מקשה על גילוי הערוץ ע"י מקלטים צרי סרט ושיבוש הערוץ ע"י משדרים צרי סרט. קוד ברקר הוא קוד בעל תכונת אוטוקורלציה מיטבית.
11
סטודנט: דניאל מגאי
​מנחה: זוהר דביר
פיתוח אנטנות רחבות סרט
​לתקשורת בין פלטפורמות מוטסות לבין יחידות קרקעיות
הפרויקט יעסוק בתכן, מימוש ואופטימיזציה של אנטנות רחבות סרט קרקעיות ומוטסות לתקשורת בין כלי טיס (כגון רחפנים) ותחנה קרקעית. ההתפתחויות המואצות בעולם כלי הטיס הקטנים, הוליכו בעקבותיהן גם דרישות חדשות בנושא ערוצי התקשורת אליהם. ריבוי המשימות והופעת אמצעי נגד חדשים, הובילו לדרישות למימוש ערוצי תקשורת חסינים. החסינות מתבטאת בין היתר ביכולת לעבוד בריבוי תדרים, כך שקשה לחסום אותם. המטרה היא לפתח סט רחב של אנטנות עם עלות וממדים מינימליים.
18
סטודנטים: אליהו בוזגלו ודניאל פולק מנחה: פרופ' עלי לוין
מערכת אינרציאלית מבוססת ג'יירו לייצוב יישומים במרחב
כידוע קשה מאוד לכוון אל עבר מטרה או לצלם כאשר נמצאים על גבי פלטפורמה הנמצאת בתנועה עם הפרעות לא מיוצבות. מטרת הפרויקט היא לבנות פלטפורמה אינרציאלית (מיוצבת) בשלושה צירים, אשר תייצב את עצמה עם תנועות מזעריות ביותר למרות היותה על גבי פלטפורמה בתנועה (לא מיוצבת) עם הפרעות גדולות. דוגמאות לכך הן: מערכות מכ"מ ירי או תקשורת לוויינית על גבי ספינות, קנה של טנק בעת תנועה בשטח, מצלמות למזל"טים ורחפנים. פלטפורמות כאלו נקראות Gimbals ולאחרונה אנו רואים אותם על גבי רחפנים או אופנועים/אופניים בתנועה.
11
סטודנטים: חן תם וליאור מחפוד מנחה: ד"ר דוד ברוקס
Area Coverage Robot
פרויקט זה עוסק בתכנון אבטיפוס בעל יכולת מילוי ומיפוי שטחים בגדלים שונים ובעלי מכשולים שונים. כמו כן לפרויקט זה נכתבה אפליקציה שבאמצעותה המשתמש יכול להתחיל את פעולת הכיסוי וכמו כן לקבל מפה של האזור הנתון ולהציג אותה לבחירתו.
19
סטודנט: ליאור ברקאי מנחה: אירנה ליבסטר
תכנון מערכת החשמל לשכונה חדשה ושימוש במתקני PV אינדיבידואליים
הפרויקט עוסק בתכנון רשת חשמל לשכונה חדשה במושב יתד בשילוב התקנים פוטו-וולטאים. מהות הפרויקט היא שילוב טכנולוגיה מתקדמת לצד עקרונות שמירה על הסביבה. כיום, קיימת מודעות ליתרונות באנרגיה הסולארית ,הנוצרת מקרני השמש ,והשימוש באמצעותה להפקת חום וחשמל. בפרויקט זה ניתן לראות תוכנית חשמל העומדת בתקנים ישראליים ובין- לאומיים ובהתאם לחוק החשמל ותקנותיו על מנת להבטיח עבודה אמינה ורציפה של רשת החלוקה ופעילות בטוחה למשתמשי הרשת.
18
סטודנטית: הדר סגמן
​מנחה: ד"ר אלברטו ברנשטיין

מפה

מערכת התראה לרוכב אופניים חשמליים - BikeGuard
מטרת הפרויקט הינו הפחתת תאונות בצמתים מסוכנים המערבות רוכבי אופניים חשמליים ורכבים על ידי מתן התראה ממוקדת על הימצאות רוכב או נהג במסלול הנסיעה (התנגשות) בצומת, וזאת באמצעות ניתור מיקום המשתמש (רוכב או נהג) במהלך נסיעתו וחישוב התכנות תאונה והצגת התראה מתאימה במכשיר הסלולרי באפליקציה.
1
סטודנטים: יוגב כתובים ומאי דקל
​מנחה: ערן אהרונסון
EventPool
מדי יום נערכים ברחבי ישראל אירועים רבים. בחלקם, מארגני האירוע נאלצים לארגן הסעות למוזמניהם, בכדי שאלה יגיעו לאירוע. ארגון ההסעות כרוך בהוצאה כספית ודורש זמן. בפרויקט פותחה מערכת Carpool חכמה בין המוזמנים, שמטרתה להביא לניצול מרבי של המושבים הפנויים ברכבי הנהגים, ומציעה למארגני האירוע פתרון חסכוני, יעיל וחכם לאיסוף מוזמניהם.
2
סטודנט: זהר ברגמן
​מנחה: ד"ר בוריס מורוז
ESSG - מערכת הכוונה לתפיסת מחסה במצבי חירום
מדינת ישראל מאז ועד היום נמצאת תחת איום ירי רקטות מגבולותיה. הנחת העבודה של מדינת ישראל שאזרח השוהה במרחב מוגן לא יפגע. נתון זה הוביל אותנו, בשיתוף עם פיקוד העורף, לפיתוח של מערכת הכוונת אזרחים למחסה בזמן חירום זאת על מנת לצמצם את זמן ההגעה למחסה ובכך למזער את כמות הנפגעים.
2
סטודנטים: אסף יוסף טיורי, ירון אשוול, ספיר קפלן
​ועדו שפירא
מנחים: פרופ' נינו לוי וערן אהרונסון
S.P.R - הצלת אוכלוסייה בסיכון
מטרת הפרויקט הינה לספק פלטפורמה לנוער בסיכון אשר בזמן אמת תוכל לקבל עזרה ומענה, האפליקציה תכלול - שיחת צ'ט אונליין עם נציג מתאים הנמצא באזור קרוב אשר יכול לדבר ולסייע גם פיסית למתקשר. במידת הצורך האפליקציה תציג את מיקום המתקשר והמתנדב יוכל להגיע ולהיפגש עמו פיסית וכן ניווט למקלטים הרלוונטיים.
4
סטודנטים: הדר פור ומאור יצחק שפירא
​מנחה: ערן אהרונסון
תן וקח - בנק שעות
במערכת שלנו זמן שונה מכסף, למעשה באמת זמן שווה זמן. המשתמשים מפרסמים אילו שירותים הם מוכנים להעניק ואילו שירותים הם מעוניינים בתמורה. לאחר שנמצאו התאמות הם יכולים לבחור לתקשר עם המשתמשים המתאימים ולהעביר זמן באמצעות המערכת, בהתאם לשירות שהם מקבלים או נותנים. כל דקה נספרת ע״י מדידת זמן אמיתי. למערכת יכולת למידת שפה, תכונה אשר תורמת רבות למציאת התאמות רלוונטיות למשתמשים.
4
סטודנטים: אדווה חוטה ולירן זלצברג
​מנחה: פרי שלום

מפה

Recipe For You
המערכת שלנו תעניק עזרה למשתמש לצורך הכנת ארוחה באמצעות מתכון שהמערכת מספקת לו, על פי מוצרי מזון אשר ברשותו ברגע נתון. הפלטפורמה בעצם מקבלת רכיבי אוכל ומוצאת לכם את הארוחה המושלמת, כלומר, המתכון שמתאים עבורכם וליכולת הבישול שלכם, וכמובן, הכי חשוב, עם המצרכים שיש לכם בבית.
2
סטודנטים: בטי שימונוב ונדב קרויזמן
​מנחה: קרן כליף
JobEx – Jobs With 0 Experience
פלטפורמה המאפשרת לסטודנטים חסרי ניסיון ומעסיקים המעוניינים בכוח אדם בעל ידע וכישורים לענות, לדרישות המעסיק, וגם, בעלי פוטנציאל להתפתח מקצועית, למצוא אחד את השני. הפלטפורמה באה להקל על תהליך ההתקשרות בין שני הצדדים תוך שמירה על תהליך הוגן כלפי כל המועמדים, מבלי, שכל גורם מלבד הידע, והכישורים של הסטודנט, יקבעו את מידת התאמתו לדרישות המעסיק . כיום, תהליך זה מתנהל במערכות אשר לא מותאמות לאוכלוסייה חסרת ניסיון או לחברות שמחפשות עובדים הנמצאים במהלך התואר האקדמי.
1
סטודנטים: ניר אוסטרובסקי ומיכאל לזר
​מנחה: קרן כליף

מפה

סיגרומט
מטרת הפרויקט לתכנן מכונה אוטומטית המספקת סיגריות בודדות עבור המטופלים בהתאם לדרישות בית החולים ובכך להקל על צוות בית החולים בחלוקה מסודרת של סיגריות למטופלים לפי כללי המקום. כמו כן יתאפשר להפיק דוחות על הרגלי העישון של המטופלים.
13
סטודנטים: גיא שמואל גונטר, טל חן רייטר ושובל זבולון
​מנחים: דן כנרתי וקרן כליף

מפה

DNA Over Blockchain
- Safe Pairing
מטרת הפרויקט לבצע בדיקת קרבה משפחתית על בסיס השוואת דנ"א, בצורה מאובטחת, ללא צורך בשיתוף צד שלישי. השוואת הדנ"א מבוצעת על יגבי רשת הבלוקצ'יין באמצעות חוזה חכם, שמטרתו לבצע השוואה בין שתי דגימות דנ"א ולחשב את מידת הקרבה המשפחתית בין שני המשתמשים.
1
סטודנטים: יורי ויינשטיין ולירן יהודר
​מנחה: מיכה ברשפ

מפה

Discovering Strategic Behavior
of Multi-Agent Systems Using Deep Learning Technique
הפרויקט הינו מחקרי ומטרתו היא לבחון את ההתאמה של טכנולוגיות deep learning לזיהוי וסיווג אסטרטגיות של מערכות multi agents, אנו בונים אלגוריתם ייחודי המבוסס deep learning ומותחים את יכולתו לקצה על ידי ביצוע אופטימיזציה של האסטרטגיות הקיימות במטרה להקשות על הזיהוי שלהם, ובכך נשווה את ביצועיו לאור זמן ובתנאים שונים.
6
סטודנטים: גל זיידמן וסבינה אלדורט
​מנחה: ד"ר בוריס מורוז

מפה

Road And Road Sign Recognition
מטרת הפרוייקט היא לזהות את נתיב נסיעת הרכב וכן את הסימני כביש (חצים, מעברי חצייה ועוד..). בנוסף, המערכת תתריע ותסמן לנהג את דבר הזיהוי. הזיהוי מתבצע על ידי טכנולוגיית ראייה ממוחשבת ורשתות נויירונים תוך שימוש בספריות רלוונטיות.
4
סטודנטים: ניקולאי גולובקו וצפריר פרייץ
​מנחה: עמית שטקל

מפה

מערכת סקרים על
​רשת בלוקצ'יין גנרית
הפרויקט בא לשרת את כלל המשתמשים אשר מבקשים לבצע סקר דיגיטלי ללא אפשרות זיוף, החלפה או ידניות. הסקר בא להחליף מערכת סקרים ארכאית במערכת חדישה שמבוססת על טכנולוגיות חדישות בשוק כדוגמת בלוקצ'יין.
6
סטודנטים: יעקב אריה ומקסים ליאשנקו
​מנחה: מיכה ברשפ

מפה

Air-Gap Audiovisual Leak
מטרת הפרויקט לפתח מערכת להדלפת מידע מרשת מחשבים סגורה כלומר רשת המבודדת מרשת האינטרנט הפומבית כמו: רשת צבאית או ממשלתית או רשת פנים ארגונית. הדלפת הנתונים נעשתה על ידי מימוש שני ערוצי תקשורת: הראשון על בסיס קול: רמקול ברשת הסגורה למול מיקרופון ברשת הפתוחה ולהפך. והשני על בסיס אור: נורת לד ברשת הסגורה למול מצלמת מחשב ברשת הפתוחה ולהפך.
6
סטודנטים: יניב בירקה ולאוניד וישניאקוב
​מנחה: ד"ר ניר אנדלמן

מפה

Dali Project
פרויקט דאלי מאפשר לאמנים להציג את היצירות שלהם ללא מגבלות הקשורות בזמן, מקום, מרחב או כסף. כתוצאה מכך - פרויקט דאלי פותח צוהר ליצירות שלא ניתן היה לבצען עד היום. מטרת הפרויקט היא לאפשר לאומנים לבטא עצמם, ולאפשר לחובבי אומנות לצפות ביצירות באופן נגיש וחופשי.
1
סטודנטים: אור מיליס ואור אל דמרי
​מנחה: ד"ר דינה גורן בר

מפה

Software For Peripheral Visual Field Testing
מטרת הפרויקט ליצור תוכנת מחשב ביתית אשר תסופק לבית חולים בלינסון ותיתן לרופא כלי זול ואמין, אשר ייתן אינדיקציה ראשונית לגבי שדה הראייה של המטופל.
4
סטודנטים: גיא כהן וניר פינץ
​מנחים: ד"ר בוריס מורוז וד"ר עופר זיו

מפה

Cold Thermal Energy Storage
​for Conventional AC Systems
מטרת הפרויקט הינה בחינה טכנו-כלכלית לתחום אגירה "קרה" של אנרגיה למערכות מיזוג אוויר, שיפור יעילות מערכת קיימת, חסכון בהוצאות החשמל בטווח הקצר ומניעת צורך בהקמת תחנות כוח חדשות בטווח הארוך. הפתרון המוצע מבוסס על אגירה בחומרים משני פאזה. פרויקט זה מלווה בעבודת מחקר ומידול בעיית מעבר החום בין האלמנטים האוגרים לזורם העבודה, תכנון דגם ופיתוח סימולציית הדמייה.
13
סטודנט: גיא מנור
​מנחה: בוריס לאש
מתקן ייעודי לקירור
​משקאות אלכוהולים
מטרת הפריקט לפתח מוצר שיאפשר קירור משקאות חריפים מעל 17% כהל בנפח, באופן מיידי ללא כל הכנה מקדימה. המוצר יקרר את המשקה בתצורת מזיגה של מנה קרה (30/60 מ"ל) בכל לחיצת כפתור. המוצר בגודל המתאים הן לשימוש הביתי והן לשימוש תעשייתי.
13
סטודנטים: גיא קין ויותם אריה
​מנחה: ד"ר טל אלון ובוריס לאש
קירור גז סינטטי ביציאה
​מראקטור תרמו-כימי
מטרת הפרויקט לפתח מודל תרמי להשבת אנרגיה במערכת רב שלבית, שתאפשר טיפול בפסולת ביתית לא ממוינת, ותכלול מחליף חום לקירור גז סינטטי (Syngas) ביציאה מראקטור תרמו-כימי ומכלולי סינון, טיהור וניטור הגז. המודל ימומש באמצעות ממשק מתקדם שיוכל להתמודד עם המורכבויות הטמונות בהרכבו הכימי של הגז כתלות בהרכב הפסולת המוזנת למתקן.
16
סטודנט: אלירן מרגלית
​מנחה: ד"ר שרון גת וצחי שוחט

מפה

סיגרומט
מטרת הפרויקט לתכנן מכונה אוטומטית המספקת סיגריות בודדות עבור המטופלים בהתאם לדרישות בית החולים ובכך להקל על צוות בית החולים בחלוקה מסודרת של סיגריות למטופלים לפי כללי המקום. כמו כן יתאפשר להפיק דוחות על הרגלי העישון של המטופלים.
13
סטודנטים: גיא שמואל גונטר, טל חן רייטר ושובל זבולון מנחים: דן כנרתי וקרן כליף
רובוט אוטונומי לאיסוף כדורי פינג פונג
מטרת הפרויקט איסוף כדורי פינג פונג במרחבי משחק שונים, כדוגמת אולמות אימונים, מתחמים ביתיים ואולמות תחרות. הרובוט ידע לאסוף את הכדורים, לאגור אותם במיכל מקומי, אשר בסיומו יהיה ניתן לנתקו ולמקמו בקרוב לשולחן המשחק.
14
סטודנט: אלמוג יוניוב
​מנחה: אבישי שור
מערכת אוטונומית לזיהוי
​ותפעול מעצורים בנשק
בשנים האחרונות פותחו מערכות נשק אשר נשלטות מרחוק על מנת להקטין את הסכנה לחיי אדם ועדיין להבטיח תפעול מהיר של אירועים ביטחוניים. מערכות אלו עדיין לא מסוגלות לתפעל מעצורים בנשק, מה שפוגע בתפקוד שלהן בזמן אמת. המטרה של פרויקט זה היא לבנות מערכת אשר מסוגלת לזהות מעצורים בנשק ולתפעל אותם בצורה אוטונומית.
14
סטודנט: יורי ליזיאקין
​מנחה: ד"ר ולדימיר אורליוק
רובוט לאיסוף תרמילים במטווח
מטרת הפרויקט לפתח ולתכנן רובוט אוטונומי אשר ידע לנסוע ולתמרן בסביבת המטווח ולאסוף תרמילים באופן עצמאי למיכל האחסון.
14
סטודנטים: מאור מוסן ושחר צוקרן
​מנחה: ד"ר אורי אלבוחר

מפה

כסא גלגלים בעל מערכת הנעה היברידית ומערכת בולמי זעזועים
מטרת הפרויקט לבנות מערכת הנעה היברדית ומערכת בולמי זעזועים לכסא גלגלים המונע באופן ידני ועצמאי ע"י המשתמש. מערכת בולמי הזעזועים תפעל באופן רציף ואוטומטי במהלך הנסיעה. מערכת ההנעה תעזור למשתמש במהלך הנסיעה ע"י זיהוי שיפועים ועליות ותפעל בצורה אוטומטית בשעת הצורך.
12
סטודנט: גיל גרמה
​מנחה: ד"ר איתי אופיר
חט"ל - פיתוח ממשק מהיר לחיבור מהיר בפלטפורמת הטג"ש
מטרת הפרויקט היא פיתוח יכולת התממשקות לטנק הגישור ללא עזרת יד אדם.
14
סטודנט: חן דובקין
​מנחה: עידו שפלר

מפה

חיל הים - מערכת שינוע לסירת RIB
מטרת הפרויקט היא לפתח מערכת שינוע שתאפשר הזזה של סירת RIB (סירת גומי שמשקלה עד כ-1 טון) על גבי ספינת טילים ותאפשר קיבוע של המערכת בשני מקומות מוגדרים על גבי הסיפון. בפרויקט יש דגש חשוב על בטיחות המערכת והתחשבות בתאוצות ובכוחות שפועלים על הסטי"ל ומקשים על ביצוע ההעברה.
7
סטודנט: שקד חיים
​מנחה: יהושוע אלטמן
כיסא גלגלים ממונע מחומרים מרוכבים
תכנון וייצור כיסא גלגלים ממונע ומשוכך, המיועד לילדים בעלי פגם גנטי נדיר אשר לא מאפשר יכולת תנועה ושליטה רציונלית כלל. הכיסא יכלול בתוכו: מערכת הנעה, מערכת שינוי מנח ישיבה, מערכת שיכוך, מערכת בקרה נייחת וניידת לשליטה של מפעיל חיצוני. בנוסף, תשולב מערכת ארגונומית המבוססת על נוחות ובטיחות למשתמש בכיסא. בסוף הפרויקט ניתן יהיה לשקול התאמת כיסאות דומים לנכים בדרגות נכות שונות.
13
סטודנטים: יניר סבח, עמית טל ושי יניב זלוציבר
​מנחה: דן כנרתי
Sterilization System
​For Hospital’s Beds
מטרת הפרויקט הינה תכנון מערכת ממוכנת שתנקה ותחטא את המיטות והמזרונים מהזיהומים בהם הם נגועים בצמצום מגע אם ככל הניתן. ע"י כך ירד שיעור התמותה כתוצאה מזיהומים המעוברים בתוך בתי חולים.
15
סטודנטים: אופיר חיים דוכובני ואוריה גולדנברג
​מנחה: רם טלמור
אנלוג ואקום
מטרת הפרויקט לבנות מערכת ואקום שתוכל להוביל מדיות (קרטונים) תחת ראשי הדפסה תוך הצמדת המדיות לשולחן ההדפסה הנע למניעת מגע בין הראשי ההדפסה לקרטונים המערכת תקטין את משך הזמן המינימלי של קרטון ראשון לקרטון אחרון, כדי לאפשר הדפסת דוגמה יחידה תוך שימוש במס' קרטונים מינימלי.
22
סטודנטית: שיר זילברברג
​מנחה: ד"ר מילאד חמיסה

מפה

פרופילטור - מתקן נייד לחיתוך,
​כרסום ועיצוב באבן
מטרת הפרויקט לפתח מתקן שיהווה ממשק בין כלי חיתוך קיים (משחזת זווית 4.5") לבין אבן הנתונה לעיבוד, יאפשר יכולות של מכונה גדולה לעיבוד אבן במתקן קומפקטי אשר יהיה ניתן לנשיאה נוחה, יבצע חיתוכים מדויקים בעל עומקים וזוויות משתנים, כאשר כלל התפעול יבוצע ע"י עובד יחיד.
12
סטודנט: דניאל כהן
​מנחה: יהושע אלטמן

מפה

בדיקת מאמץ לפעוטות
מטרת הפרויקט לתכנן ולפתח מכשיר רפואי שבאמצעותו פעוטות (בטווח גילאים 2-5) יוכלו לבצע בדיקת מאמץ - בדיקה קרדיולוגית שנועדה לבדוק את השפעת המאמץ הגופני על הלב, ולהעריך האם קיימת מחלת לב כלילית. כלומר, ליצור מכשיר המתאים למידותיו של פעוטות ויחד עם זאת ליצור אצלם מוטיבציה לפעילות פיזית רציפה במהלך הבדיקה.
22
סטודנטים: אנה רפאלי ורנן גיא
​מנחה: דן כנרתי

מפה

חיל הים - פיתוח שיטה אפקטיבית למניעת נזקי מתכת ימיים שנגרמים מבלוטי-ים בספינות
בפרויקט זה בחנתי ציפויים הידרופוביים מבוססי ננו חלקיקים -וביצעתי מבחני השוואה בין הציפויים השונים. הציפויים אותם בחנתי מתבססים על סוגים שונים של חומרים דוגמת:
​צורן דו-חמצני (SiO2.) טיטניום ותחמוצות טיטניום TiO2 ואף דוגמאות SLIPS אשר הגיעו אלי דרך מפא"ת מאוניברסיטת הרווארד .את הציפויים השונים בחנו באמצעים טכנולוגים שונים כגון: SEM, microCT .
7
סטודנט: יוסי
​מנחה: ד"ר עוז גולן
חיל הים - מערכת לשינוע פגזי
76 מ"מ
מטרת הפרויקט הינה להביא לפתרון יעיל של העברת פגזים 76 מ"מ לספינה. המערכת מיועדת לעבודה בים, בנמל, במצב שגרה ובחירום. בתכנון ניתן דגש על שיפור בבטיחות החיילים וחלוקה עבודה נכונה יותר בין אנשי הצוות. במצב הנוכחי כאמור, אין אמצעי העברה בזמני חירום, הספינה נדרשת לבזבז זמן יקר בחזרה לנמל לצורך העמסת תחמושת. בעתיד ניתן יהיה להתאים את המערכת גם להעברת אספקת מזון וציוד לספינה.
7
סטודנט: עמרי שמידלר
​מנחה: יהושע פישלר
חיל הים - עריסת הנפה לכלי שיט
מטרת הפרויקט הינה תכנון אמצעי להרמת והורדת כלי שיט בתנאי הים פתוח. הפרויקט מפותח עבור ענף הנדסה ימית בחיל הים על מנת לפתור בעיה מבצעית הקיימת בשטח, כאשר נכון להיום לא קיימת יכולת הנפה של כלי שיט מתוך המים. בנוסף לכך, כל הגעה לים פתוח מחייבת הפלגה מאזור הנמל שגוזלת זמן יקר.
7
סטודנטית: ספיר לזר
​מנחה: יהושוע אלטמן

מפה

חיל הים - תכנון אמצעי לשליית אמל"ח מקרקעית הים
מטרת הפרויקטים לתפח תופסן חצי אוטומטי בעל מנגנון מכאני עם נעילה עצמית להרמת גוף גלילי קשיח מעומקים גבוהים.
7
סטודנט: משה אלקובי
​מנחה: עוזי סגל
משקפת תרמיים בתצוגה תלת ממדית
מטרת הפרויקט היא יצירת דגם אב-טיפוס המדמה ראייה תרמית תלת ממדית - הוספת תחושת עומק לחתימה התרמית של אובייקטים במרחב בעזרת אמצעים תרמיים ושידור לכל עין בנפרד בעזרת מסך ועדשות ממוקדות.
15
סטודנט: אור בן יאיר
​מנחה: ד"ר אושרית הופר

מפה

Hydro-Gen - Electricity
​Production System Using Water and Aluminum
מטרת הפרויקט הינה ייצור חשמל ואנרגיה באמצעות תגובה בין אבקת אלומיניום ומים לקבלת מימן וחום. המערכת הינה מערכת "ירוקה" שאינה מזהמת את הסביבה, ומאפשרת איחסון קומפקטי ובטיחותי של מימן, ושחרורו על פי דרישה.
2
סטודנטים: ויאצ'סלב סדיקוב, עומרי כהן ותומר פרץ
​מנחה: ד"ר ינון יבור
מערכת הזנה לריאקטור תרמוכימי
מטרת הפרויקט לפתח מערכת הקולטת אשפה ביתית, ממוינת למחצה, ולהוביל אותה באופן מבוקר ואטום לקראת טיפול תרמוכימי והפיכתה לאנרגיה. המערכת יכולה לקבל אשפה אורגנית רטובה, פלסטיק, ניירות וקרטונים, ומטרתה להוציא את החומר בקצב אופטימלי לריאקטור ייעודי. בריאקטור מתרחש פירוק מולקולרי של החומרים האורגניים, ונוצר גז בעל תכולת אנרגיה גבוהה, המאפשר ניצולו לחימום, בכך להוריד צריכת החשמל של משק הבית, ולהפוך את האשפה למשאב.
16
סטודנטית: טל תלם
​מנחה: עוזי סגל
Water From Air System
ליותר מחצי מאוכלוסיית כדור הארץ אין גישה למים נקיים, פרויקט זה בא לתת דרך יעילה אנרגטית לספק גישה למים נקיים הנמצאים בהישג יד בכל מקום מסביבנו באטמוספירה. בפרויקט זה תתבצע אופטימיזציה של המערכת התרמודינמית ושל מערך הבקרה הדרוש להשגת המטרה. בנוסף להפקת המים, קיים פוטנציאל ליצור אנרגיה כתוצר משני.
17
סטודנטים: גיא צבי הוך ורן אלוני
​מנחה: ד"ר רוברט רואוצ
תכנון המערך האנרגטי
​במלון SOHO, אילת
מטרת הפרויקט היא תכנון מערך אנרגטי ירוק במלון עפ"י עקרון “Zero Net Energy”. בין השאר, נבחן מערכות אלקטרו-מכניות בעלות נצילות אנרגטית גבוהה ככל הניתן ונתכנן מערך של פאנלים סולארים על גג המלון. בנוסף, נשתמש בחום השיורי של הפאנלים לטובת חימום מקדים של מי הצריכה החמים שבמלון ונעלה את נצילותם של הפאנלים בעזרת מחליף חום ייעודי.
22
סטודנטים: יואב גל ועומר ויטמן
​מנחה: ד"ר איתי אופיר

מפה

מערכת הנחתת מל"ט
פרויקט "מערכת הנחתת מל"ט, הינו פרויקט ראשון מסוגו הבא למצוא פיתרון למצב בו אין אפשרות להנחית מל"ט, לאורך מסלול נחיתה. הפרויקט עוסק בתכנון פלטפורמה ראשונית לביסוס הרעיון להנחית מל"ט ללא תלות במסלול נחיתה, וייעודו להוות בעתיד פיתרון אולטימטיבי. המטרה המרכזית בפרויקט זה היא תכנון מערכת להנחתת מדגים (טיסן) באמצעות זרם אוויר ללא תלות במסלול נחיתה. מערכת זאת באה לבסס את הרעיון לבניית מערכת המסוגלת להנחית מל"ט.
15
סטודנטים: ניר כרבי ותומר קריספין
​מנחה: פרופ' מאיר תורן
"ניהוג נחיר"
כיום, ניהוג מערכות הטילים החכמות מבוצע בעזרת כוחות דינמיים המתפתחים בדרך כלל על "כנפונים" המוצבים על היקף הטיל. המטרה העיקרית של הפרויקט היא הפחתה משמעותית במשקל הטיל והוזלת ייצורו, שיפור ופישוט מערכת הניהוג של הטיל ע"י שימוש בכוחות צד הנובעים משחרור אוויר המוכנס מהחרטום ונאגר בגוף הכלי והחלפת מערכות הניהוג הכבדות והיקרות שבשימוש היום.
15
סטודנט: נמרוד אנושי ורז יגאל לוי
מנחה: ד"ר ינון יבור

מפה

מערכת זיקוק אלכוהול לייצור "ערק"
מטרת הפרויקט תכנון וייצור אב טיפוס של מערכת מודולרית לזיקוק אלכוהול וייצור ערק לצרכים ביתיים.
9
סטודנט: אלכסיי ווליקוב ומרק יארובוי
​מנחה: ד"ר מילאד חמיסה

מפה

Software For Peripheral Visual Field Testing
מטרת הפרויקט ליצור תוכנת מחשב ביתית אשר תסופק לבית חולים בלינסון ותיתן לרופא כלי זול ואמין, אשר ייתן אינדיקציה ראשונית לגבי שדה הראייה של המטופל.
4
סטודנטים: גיא כהן וניר פינץ
​מנחים: ד"ר בוריס מורוז וד"ר עופר זיו
Identification of Blood Vessel Pathologies
​Utilizing Flow Simulator for Ultrasound
מטרת הפרויקט היא זיהוי פתולוגיות בכלי דם באמצעות אות דופלר של שדה הזרימה בכלי הדם. אותות הזרימה מופקים ממערכת סימולטור המדמה זרימה פועמת בכלי דם. המערכת משלבת שליטה על אופי הזרימה במודלים שונים של כלי דם, ומעקב אחר שדה הזרימה באמצעות אולטרסאונד דופלר. בפרויקט נבחנו ארבעה מקרים שונים של זרימה פועמת: זרימה בצינור ישר, זרימה בצינור מפותל, זרימה בתוך קשר וזרימה ביציאה מקשר. לאחר יצירת בסיס נתונים לארבעת המקרים, הופעלו כלים בעיבוד תמונה וכלים מתחום הלמידה חישובית לזיהוי הפתלוגיות.
5
סטודנט: יובל נרזנוי אשכנזי
​מנחה: ד"ר שרה נפתלי
Identification of Different Trachea’s Stenosis
מטרת הפרויקט היא לבחון את היכולת לזהות ולסווג הצירויות בדרכי הנשימה באמצעות כלים מתחום הלמידה החישובית ועל סמך עיבוד האותות EEG ו- EMG ומאפייניהם.
10
סטודנטים: יובל שפיר
ותום לב רון
מנחים: ד"ר ענת רטנובסקי
​וד"ר שרה נפתלי
Quantitative Assessment of "Steal Syndrome" in Dialysis Patients Using Thermal Imaging
9
סטודנטים: יאנה חריטונוב
​ולירן מנשרוב
מנחים: ד"ר זהבה בלכמן
וד"ר אושרית הופר
Evaluation of Thermal Changes in Silicone Implants Effected by External Heating
10
סטודנטים: בר קופלר
​ויובל בק
מנחים: ד"ר אושרית הופר
וד"ר זהבה בלכמן
Algorithm For The Diagnosis Of Knee Pain Using Thermal Imaging
10
סטודנט: גל ויצמן
​מנחה: ד"ר אייל כץ
Automated Classification Of Reflectance Confocal Microscopy (Rcm) Patterns Of Benign Nevi
10
סטודנט: עדן עזומי
​מנחה: ד"ר אייל כץ

מפה

A Warning And Prevention System From Falling For The Elderly And For Dementia Suffers
המטרה העיקרית של הפרויקט היא פיתוח אב טיפוס ראשוני של מערכת המשמשת לזיהוי והתראה על קימת המטופל מהמיטה. כאשר קיימת התראה המערכת נפתחת אוטומטית כדי למנוע את נפילת המטופל. השאיפה היא שבעזרת השימוש במערכת יופחת שיעור הנפילה ממיטה אצל מבוגרים לרבות דמנטיים ותימנענה השלכות רפואיות ארוכות טווח הנובעות מנפילות כאלה. בנוסף, המערכת בעלת עלות נמוכה.
3
סטודנטים: מיכל רוזנטל וסתו טרמצ'י
​מנחים: ד"ר מילאד חמיסה וד"ר נדב שפר
C V A Alert- Early warning technology for stroke
מטרת הפרוייקט היא פיתוח מערכת המיועדת לאוכלוסייה הנמצאת בסיכון לחוות שבץ מוחי. ייעוד המערכת להתריע על שבץ מוחי בזמן אמת ובכך לתת אינדיקציה על כך שנושא המערכת (המשתמש) חווה שבץ מוחי. בזכות האינדיקציה, יוכל המשתמש לפנות לקבלת טיפול הולם בזמן הקצר ביותר ובכך יופחת הסיכוי לנזק בלתי הפיך.
3
סטודנטית: חן בנגיו
​מנחה: זוהר דביר
HighLife-Monitoring Acute Mountain Sickness (AMS)
מטרת הפרויקט הינה לפתח מכשיר המנטר תסמינים בולטים המשויכים למחלת הגבהים. באמצעותו מטיילים רבים המטפסים לגבהים, אם במזרח הרחוק או בדרום אמריקה, יוכלו להיות מודעים למצב הגוף שלהם בזמן אמת. המכשיר יאגד את הנתונים השונים המתקבלים מהחישנים השונים, יעבד אותם, ויציג למשתמש הודעה האם הוא רשאי להמשיך בטיפוס או שעליו להפסיק מיידית בטיפוס, בהתאם למדדים הרפואיים אשר יוגדרו מראש.
3
סטודנטים: טמיר פיורנטינו ותומר אפרים
​מנחה: אסף גור
Dynamic Compact Ankle Brace
מטרת הפרויקט לפתח מכשיר קומפקטי לקיבוע מפרק הקרסול לאחר נקע או כחלק מתהליך שיקומי. המכשיר נועד לקבע את המפרק בהתחשב במרכז הסיבוב המשתנה של הקרסול
(ICR (Instantaneous center of rotation
9
סטודנט: שגיא לרמן
​מנחה: ד"ר נדב שפר
Sternal Closure Device
​Following Cardiac Surgery
מטרת הפרויקט לשפר את הטכניקות הקיימות כיום לסגירת עצם בית החזה לאחר ביצוע ניתוח לב פתוח. כמו כן ההתקן צפוי לקצר את זמן החלמת המנותח ולמנוע התפתחות של תופעות לוואי וסיבוכים הנפוצים כיום.
3
סטודנטים: אנה בבייב וליזה ליחצ'וב
​מנחה: יאנה גורן
כיסא גלגלים ממונע מחומרים מרוכבים
תכנון וייצור כיסא גלגלים ממונע ומשוכך, המיועד לילדים בעלי פגם גנטי נדיר אשר לא מאפשר יכולת תנועה ושליטה רציונלית כלל. הכיסא יכלול בתוכו: מערכת הנעה, מערכת שינוי מנח ישיבה, מערכת שיכוך, מערכת בקרה נייחת וניידת לשליטה של מפעיל חיצוני. בנוסף, תשולב מערכת ארגונומית המבוססת על נוחות ובטיחות למשתמש בכיסא. בסוף הפרויקט ניתן יהיה לשקול התאמת כיסאות דומים לנכים בדרגות נכות שונות.
13
סטודנטים: יניר סבח, עמית טל ושי יניב זלוציבר
​מנחה: דן כנרתי

מפה

Acoustic Analysis Of Respiration Sounds For Pulmonary Pathological Application
המטרה לבנות כלי פשוט יעיל ואמין המאפשר לבצע דיאגנוזה ראשונה אוטומטית של מצב הריאות באמצעות ניתוחים אקוסטיים של קולות הנשימה. האפשרות לקיום מחלה פולמונריות נבדקת ע"י חישוב מאפיינים של "קולות הריאות" אשר יכולים להעיד על קולות נשימה חריגים שמאפיינים מחלות שונות בדרכי הנשימה כדוגמת דלקת ריאות, ברונכיטיס וחסימה בדרכי הנשימה.
5
סטודנט: שון ששון בצלאל
​מנחה: ירמיהו האופטמן
Automatic Detection and Classification of Heart Murmurs
אלגוריתם לאבחון אוטומטי של בעיות במסתי הלב ( אוושות ) בעזרת ניתוחים אקוסטיים של קולות הלב. המוצר יאפשר דיאגנוזה של אוושת באמצעות סטטוסקופ דיגיטאלי המחובר למחשב או טלפון נייד. שימוש בכלי זה יאפשר הן אבחון ראשוני וגילוי מוקדם והן סיוע לקרדיולוגיים באבחנה מבדלת בין האוושות השונות ללא שימוש בבדיקות נוספות.
5
סטודנטים: פזית לזר ורותם הלר
​מנחה: ירמיהו האופטמן
המרת שפת הסימנים לדיבור קולי
הפרויקט עוסק בהמרת שפת הסימנים הישראלית לדיבור קולי. מטרת הפרויקט היא להנגיש את שפת הסימנים עבור אלו שאינם דוברים את השפה וע"י כך לאפשר לאדם החירש או הסובל מלקות שמיעתית לתקשר עם סביבתו השומעת. אלגוריתם עיבוד תמונה מפריד בין הסימנים השונים המצולמים בסרט וידאו ומשמיע צליל בהתאם לסימן המזוהה.
5
סטודנטים: הדר כחלון ושירה איליצקי
​מנחה: ד"ר יאיר צימר

מפה

Self Assisted Orthopedic Physiotherapy
מטרת הפרוקט לפתח מערכת ביופידבק המאפשרת פיקוח של פיזיותרפיסטים על מטופליהם במהלך תהליך השיקום. המערכת מייעלת את הטיפול באמצעות ניתור הפעילות השרירית של המטופל ובהכוונת המטופל לזווית התזוזה הרצויה לפי הנחיות הפיזיותרפיסט. ההכוונה נעשית ע"י הנחייה קולית מאפליקציה שמציגה את נתוני הפעילות בזמן אמת.
9
סטודנטים: הדר צברי וטל סופר
​מנחה: ד"ר עופר זיו

מפה

יישום רובוט ירוק
​בחברת "המ-לט"
מטרת הפרויקט היא לייעל תהליכים ידניים במפעל "המ-לט" על ידי הטמעת רובוט שיתופי בפס הייצור. רובוט שיתופי "קובוט" יודע לבצע את אותן משימות כמו הרובוטים הנהוגים לשימוש בפסי הייצור, תוך קיום אינטראקציה עם בני האדם והרובוטים הנמצאים בסביבת עבודתו. בהטמעה אנו שואפים לצמצם את כוח האדם הדרוש במפעל, לשלב את כוח האדם הנותר בפעילויות מורכבות יותר וכך להוזיל את העלויות הקבועות במפעל.
8
סטודנטים: דורין דהן, רותם דוד שיין ושיר רוטרו
​מנחה: דוד בנימין
אופטימיזציה של
​הסעות תלמידים עבור מרכז חלו"ם לתלמידים
​מחוננים ומצטיינים
מטרתה העיקרית של המערכת היא תכנון ויצירת מערך הסעות יעיל ממרכז חלו"ם לבתי הספר ברחבי העיר, תוך התחשבות באילוצים שונים של עלות מינימאלית וזמן לקבלת המסלול הקצר ביותר. המערכת הינה דינמית ותתעדכן על בסיס יומי, כאשר אלגוריתם חישוב ההסעות יופעל לאחר עדכון ממוחשב של מצבת נוכחות ודרישות הסעות במערכת על ידי התלמידים.
20
סטודנטים: נועה שקד ורינת בן רובי
​מנחה: רונית סגל
מערכת לעמותת "ענבר"- סיוע לבעלי מוגבלויות במציאת זוגיות
עמותת "ענבר מנגישים זוגיות" מייצרת הזדמנויות, מקנה כלים ותמיכה בכל ההיבטים הקשורים לזוגיות. העמותה מעלה את המודעות החברתית שזוגיות לאנשים בעלי מוגבלויות הינה נורמטיבית ומחזקת את האמונה והיכולת במציאת זוגיות. מטרת הפרויקט היא שיפור יכולות הניהול של העמותה, בניית כלי עזר להפקת אירועים ותמיכה בתהליך יצירת הקשר בין בעלי המוגבלויות.
20
סטודנטים: אור צארום, הגר דוויק ורינה פדוטוב
​מנחה: ד"ר ורדית סרנה פליישמן
פורטל מטופלים למרכז
​לבריאות הנפש גהה
מטרת הפרויקט להנגיש מידע למטופל, לשתפו בתוכנית הטיפול ולשפר את איכות הטיפול בזמן אשפוזו. כמו כן להגביר את מעורבות בני משפחות המטופלים.
21
סטודנט: אור זדה ולי גרציאני
​מנחה: דוד בנימין
מערכת מידע המסייעת
​להצלת חיי כלבים
מטרת הפרויקט הינה צמצום מספר הכלבים המומתים מידי שנה על ידי ניהול מאגר מתנדבים והפעלתם בעת הצורך בעזרת אמצעים טכנולוגיים.
21
סטודנטים: ברק שביט ומשה חבז
​מנחה: דוד בנימין
מערכת החלפת טיסות לדיילים
מערכת לייעול ושיפור תהליך תיאום והחלפת משמרות לצוותי אוויר בחברת תעופה. המאפשרים החלפת משמרות תוך התחשבות בנושאים כגון: העדפות המשתמש, בטיחות, נוהלי הארגון וצרכי המערכת.
21
סטודנטים: קרן אור סטרומצה ורון אברהם מרגליות
​מנחה: גדעון קוך
בניית מודל סימולציה למערכת PRT -
Personal Rapid Transit
ואפיון מודול תפעולי ומודול פיננסי ​של מערכת המידע
מטרת הפרויקט היא לבחון את הצרכים והביצועים התפעוליים של מערכת PRT בעזרת סימולציה, וכן לאפיין 2 מערכות מידע שנלוות למערכת ה-PRT ,מערכת לניהול תשלומים ,ומערכת תפעולית שהן יקבלו את הפלט ממודל הסימולציה של הערכת ה-PRT, ויפיקו פלט לפי הקלט שיקבלו ממודל הסימולציה.
20
סטודנטים: גיא כהן ושי לוי
​מנחה: פרופ' יובל כהן

מפה

מערכת מומחה לניתוח תאונות אוויריות ואירועים בתעופה
פרויקט בעולם כריית המידע שמטרתו לסייע לחוקרי תאונות לנתח תאונות אוויריות בעת החקירה. בתוך כך, למצוא מהם הגורמים האפשריים לתאונה על בסיס נתוני הטיסה ולהמליץ על רשימת פעולות מתקנות על מנת לשפר את בטיחות הטיסה וכדי למנוע את התאונה הדומה הבאה.
12
סטודנטים: ליעד מינסטר ומארק ווסקוביץ'
​מנחה: ד"ר נטע רבין
אלגוריתם למידה חישובית לזיהוי רטינופתיה סוכרתית על ידי צילום הרשתית
מטרת הפרויקט לפתח אלגוריתם מבוסס כריית מידע, אשר משתמש במאגר נתונים של תמונות רשתית ומאפשר לבצע אבחון אוטומטי למחלת הרטינופתיה, הנוצרת כתוצאה ממחלת הסוכרת.
20
סטודנטים: אריאל קולבי ורותם חבה
​מנחה: ד"ר נטע רבין

מפה

The Justice Research Lab:
​data mining of information sourced by the Israeli court
בחינת קיומן של הטיות משפטיות מתוך נתונים שנאגרו על פסקי-דין שניתנו בבתי-המשפט השונים, על ידי שופטים שונים, על עבירות שונות. במסגרת פרויקט זה הותוותה מתודולוגיה גנרית שנבחנה על פסקי-דין בתחום התעבורה. לאחר איסוף הנתונים הרלוונטיים, הוחלו עליהם שיטות שונות של data-mining ו machine-learning לחיפוש קשר בין סוג העבירה (נהיגה בשכרות, אי-ציות לעצור וכו'), סוג הנאשם (מין, גיל וכו'), אפיון השופט ובית-המשפט לבין העונש שנגזר על הנאשם (גובה קנס, משך שלילת רשיון וכו').
12
סטודנטים: ירדן ארביב ונועה קארו
​מנחה: ד"ר שרון ילוב הנדזל

מפה

מודל לחיזוי פוטנציאל נטישת
​לקוחות בחברת תקשורת מובילה
בפרויקט זה ניתנה לנו האפשרות לנתח נתונים מ3 חודשי תפעול של שירות לקוחות של חברת תקשורת. לאחר עבודה על דיוק ותקפות הנתונים, נבנה מודל של עץ החלטה שמשתנה בהתאם לנתונים בכל הרצה ובסופו של דבר נותן לנו את הפוטנציאל של לקוח מסוים לנטוש את החברה, כך המוקדן ידע באופן מידי כיצד להתייחס ללקוח על מנת שיוכל מבעוד מועד "להציל מנטישה". מטרת הפרויקט היא לתת כלי מידי לחיזוי נטישה למוקדן בעת שיחת הטלפון.
21
סטודנטים: ירדן חידקל ומעיין ריטה שלח
​מנחה: ד"ר שי רוזנס

מפה

חדר בריחה - חדר צוללת
הקמת חדר בריחה המונגש באופן מלא לחירשים וכבדי שמיעה, מצד אחד, ומביא לידי ביטוי את הקשיים איתם מתמודדים כבדי שמיעה וחירשים בחיי היום יום. חדר הצוללת מבוסס על הסרט "Das boot” (1981) בו חברי צוות הצוללת נאבקים להצילה מפני טביעה.
סטודנטים: אהוד חילי, דולב משה, נדב יצחקי,
נוי חן ועמית איסק
​מנחים: ד"ר אפרת פרל ופרופ' חנן יניב
חדר בריחה - צוות נרניה
הקמת חדר בריחה מונגש לחירשים וכבדי שמיעה. החדר יותאם לשימוש כל הגילאים ויודגש כי משתתפי החדר יהיו שווים ביכולתם לפתור את החידות הנמצאות בחדר הבריחה. חלק מתוך חדר בריחה הוא בנושא הסרט נרניה. בחלק זה בחרנו לשים דגש על שימוש ביישומים הנדסיים והעצמה של האלמנטים הויזואליים.
סטודנטים: ירדן אלטבך, סתיו ממן, עדו יקיר
ופליקס וקסמן
​מנחים: ד"ר אפרת פרל ופרופ' חנן יניב
חדר בריחה - חדר בקרה
​וחדר המדען המשוגע
הפרוייקט המשותף הכללי של כל הצוותים זה להקים חדר בריחה מונגש לכבדי שמיעה. הפרוייקט של הצוות שלנו יהיה: לבנות סיפור רקע של חדר הבריחה המקשר בין כל סיפורי תתי החדר של שאר הקבוצות ,להקים תשתית בקרה שמקשרת בין כל תתי החדרים מבחינת תקשורת ומעקב,ולהקים אפליקציה למשתמש שתשמש לו במהלך המשחק
סטודנטים: אסף שלומי, דן סדובסקי, הדר בונבידה,
רותם אליהו ושריף סאלח
​מנחים: ד"ר אפרת פרל ופרופ' חנן יניב
חדר בריחה - צ'ארלי
​בממלכת השוקולד
בחדר בריחה מונגש לחרשים וכבדי שמיעה נמצא חדר מס' 3 המדמה את חווית הכניסה למפעל השוקולד של צ'ארלי, כאן תוכלו לתקן את המכונה ולהביא להמשך ייצורו של השוקולד הטעים ולצאת מהחדר.
סטודנטים: אביעד מלאכי, ירדן סוויד, מיכל בתאי,
שירן נאור ותומר שני
​מנחים: ד"ר אפרת פרל ופרופ' חנן יניב

מפה

הפרויקטים