יום המשפחה באפקה בסימן זוגות צעירים

לאורך השנים, למדו באפקה אחים ואחיות, בני דודים, זוגות שהכירו באפקה, וזוגות נשואים שהגיעו ללמוד יחדיו. השנה בחרנו להתמקד בשני זוגות צעירים שלומדים באפקה יחדיו.

שרה ויעקב בורוכוב מקריית אונו, הכירו לפני 6 שנים כשעבדו בדוכן מזון מהיר, התחתנו לפני כשלוש שנים ושניהם לומדים באפקה הנדסת חשמל, בהתמחות תורת התקשורת ומחשבים. שרה נרשמה ראשונה, ויעקב נרשם בשנה שאחריה. "הגענו למכללת אפקה בעקבות המלצות של מורים וחברים. להיות זוג נשוי בלימודים זה יתרון גדול, יש תמיד עם מי ללמוד, להתייעץ, וגם יש נושאים משותפים לדבר עליהם בבית. אנחנו עושים ביחד שיעורים, מעודדים ומעלים אחד לשני את המוטיבציה. יש לנו תמיד בדיחות פרטיות משלנו בהרצאה ותמיד יש לנו עם מי לנסוע ללימודים. חשוב לנו להדגיש כי הלימודים דורשים הרבה סבלנות והקשבה אחד כלפי השני, אבל בסה"כ, אנחנו מאוד נהנים ושמחים שבחרנו ללמוד באותו מקום". ציינה שרה.

נועה ומיכאל קיבץ הם גם זוג נשוי שלומד יחדיו באפקה. הם בני 28 מחולון, נשואים שנתיים, הכירו בטיול משותף בשביל הגולן לפני 6.5 שנים. מיכאל סיים השנה את התואר בהנדסת תוכנה וכבר עובד כמפתח. נועה שנה חמישית בלימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות במערכות מידע, ועובדת כבודקת תוכנה בחברת נס. מיכאל הגיע לאפקה כי חיפש מוסד להנדסה במרכז, בו ניתן לשלב בין לימודים ועבודה. נועה נרשמה ללימודים בעקבותיו. לפני כשנתיים הם התחתנו והזמינו לחתונה חברים משותפים מאפקה. איך זה להיות זוג נשוי בלימודים? "אנחנו מתאמים שעות לימוד כך שנוכל לחזור יחד הביתה, מבינים ותומכים אחד בשני בתק' מבחנים. מאחר והתארים שלנו שונים, יצא לנו לקחת רק שני קורסים ביחד, כך שיצא לנו רק מספר פעמים לעזור אחד לשני בשיעורי בית. אומרים השניים.

ונועה מסכמת: "מיכאל מאוד עוזר לי ותומך ברגעים הקשים. לא יודעת איך הייתי מצליחה להתמודד בלעדיו, בהחלט אפשר יהיה לציין את שמו בכוכבית בדיפלומה שלי."

מימין לשמאל: יעקב ושרה בורוכוב, מיכאל ונועה קיבץ