אלוף כל הדרך אל התואר

הכירו את יואב בר, סטודנט שנה שלישית להנדסת תוכנה, ואלוף ישראל (לשעבר) ברכיבת אופני כביש. את קריירת הרכיבה שלו החל יואב עוד בילדותו בחיפה, שם החל לרכב על אופני הרים בגיל 13, במועדון מסטרס חיפה.

 
מאחר ואזור הכרמל ידוע במסלולי הרכיבה הנהדרים שלו לאופני הרים, התחיל יואב ברכיבת שטח מקצועית ולאחר מכן החליט כי ברצונו להתמקד ברכיבת כביש. עם השנים זכה יואב פעמיים בתואר אלוף הארץ לנוער לשנים 2008-2009 בקטגוריית נג"ש - אופני כביש נגד השעון (מרוץ אופני כביש בו מוזנקים המתמודדים בנפרד במרווחי זמן קבועים והמנצח הוא זה אשר עבר את המסלול בזמן הקצר ביותר).

בנוסף זכה 3 פעמים נוספות בתואר אלוף ישראל בקטגוריית העילית בוגרים בשנים 2013, 2014 ו-2015.

נבחרת ישראל במשחקי אירופה, יואב שני מימין 

איך משלבים בין אימונים לתואר בהנדסה?
בנוסף לעיסוקו המקצועי כרוכב אופניים, יואב מאמן קבוצת טריאתלון, ויחד עם זאת משלב לימודי ערב בהנדסת תוכנה באפקה. אז איך משלבים את כל זה? יואב מסביר: "אומנם קשה לשלב בין השניים, אך הרוב ניתן לסידור בעזרת תכנון נכון של הזמן. אני מתחיל את היום מאוד מוקדם - בזריחה, ומתאמן בין שעתיים לשש שעות, ואחה"צ אני הולך ללימודים. בנוסף, מבחינת ההכנות, גם ללימודים וגם לרכיבה נדרשת הכנה זהה: שעות שינה מרובות והקפדה על תזונה נכונה. אם בספורט הרגשתי ברגליים כאשר לא ישנתי מספיק אז בלימודים אני מרגיש קושי להתרכז בחומר, במידה ולא נחתי מספיק".

לאחרונה יזמה אגודת הסטודנטים אפקה קבוצת רכיבה בהשתתפות סטודנטים סגל ובוגרים במטרה לנצח את אליפות הסטודנטים של אס"א. אני חושב שזאת יוזמה ברוכה ואני בהחלט מקווה שיחד ננצח.