אפקה אימצה יוזמה של בוגרים שהקימו עמותה להגדלת המוביליות החברתית >>

בוגרי אפקה הקימו את עמותת "רבים לאחד" להגדלת המובילויות החברתית במקצועות ההנדסה

הכירו את עדי גינזבורסקי ואיתי אורן, בוגרי הנדסת תעשייה וניהול. לצד עבודתם כמהנדסים במשרה מלאה, הם הקימו לפני שנה וחצי את עמותת "רבים לאחד", ששמה לה למטרה להכניס מלגאים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך לעולם האקדמיה על מנת לייצר מוביליות חברתית בחברה שלנו. במסגרת התנעת פעילות העמותה נפגשו עם דקאנית הסטודנטים, עו"ד קרן בן חיים מתוך ידיעה ברורה שאת שיתוף הפעולה הראשון ירצו לקיים עם המוסד שלדבריהם "אפשר לנו להתפתח ולצמוח כסטודנטים ובוגרים ואף גרם לנו להרגיש כי יתמכו ויאמינו במטרות העמותה".

אפקה הניעה את היוזמה החשובה צעד אחד קדימה והשיקה פיילוט ראשון של העמותה עבור סטודנט מתאים שיש לו סיפור חיים לא קל, ללא פסיכומטרי, שבדיוק הצליח לסיים את המכינה של אפקה בהצלחה והתלבט האם יש ביכולתו הכלכלית להתחיל את לימודי הנדסת תעשייה וניהול בשנת תש"פ.

"לאורך השנה נפגשנו עם הסטודנט וליווינו אותו, בנינו ביחד מטרות קצרות וארוכות טווח, ארגנו עבורו תרומה של מחשב נייד מחברת הייטק מוכרת, עזרנו לו להתמודד עם השנה האקדמית הראשונה והלא פשוטה שלו (שבנוסף לקושי זה התווספו גם קשיי מגפת הקורונה), הכרנו לו אנשים טובים שהושיטו ומוכנים להושיט לו יד לעזרה גם בעתיד, עודדנו אותו במהלך השנה ובתקופות המבחנים והכי חשוב, היינו שם בשבילו כשהיה צריך (וגם כשלא ידע שהוא צריך)", מספרים עדי ואיתי.

מה העמותה עושה?
"אנו מעניקים מימון מלא של תואר ראשון למועמדים בעלי רקע סוציו-אקונומי נמוך. במהלך התואר ולאחריו אנו מלווים ותומכים במלגאים שלנו. בנוסף, עוד לפני סיום התואר אנו עוזרים למועמדים להשתלב בשוק העבודה הישראלי. כל זאת לצד יצירת קהילה תורמת ותומכת".

למה אתם עושים את זה?
"אנו מאמינים שהדרך לעזור היא על ידי נתינת כלים שבהם המועמדים ללימודים יוכלו להשתמש ולעזור לעצמם. אנו מאמינים כי יש צעירים מפוספסים ושבעזרת סיוע כלכלי ותמיכה של קהילה שלמה יכולים להצליח ולהתקדם.

עמותות לחלוקת מלגות יש כמו מים, אז מה מיוחד בעמותה שלכם?
"בעוד שלקבל מלגת לימודים, המועמד צריך לפנות לעמותה, אצלנו העמותה פונה באופן אקטיבי לאותם מלגאים פוטנציאליים וזאת על סמך המלצותיהם של גורמי רווחה שונים (עובדים סוציאליים, לשכות רווחה וכו'). העמותה מכווינה את המלגאים לעבר לימודים אקדמיים, מתוך אמונה שרכישת הידע והמיומנויות מהווים בסיס איתן ליצירת קשרים חברתיים, התמודדות עם אתגרים, פיתוח אישי ובנוסף תתרום רבות לכניסת המועמד לתחום התעסוקתי בו יחפוץ". 

איך אפשר לסייע לפעילות העמותה?
"תרומתכם ומעורבותכם תסייע לנו במימון מלגאים נוספים ובקידום התגבשות העמותה. בנוסף, אנו רוצים לבנות קהילה מגוונת וחזקה שתתמוך במלגאים בתהליך ההכשרה ובמציאת עבודה. עזרו לנו לגדול!".

מעוניינים לעזור לעמותה?
"אולי בזכותכם נצליח כבר בשנה הבאה להכניס עוד מילגאי.ת לאקדמיה ולצרף אותם לקהילה הגדלה והמדהימה שלנו. לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק שלנו בכתובת https://www.facebook.com/ManyToOne1 
לתרומות- bit.ly/365GSu5 "

 

אנו קוראים לחברי קהילת הבוגרים המובילים פרויקטים בעלי אופי של מעורבות חברתית או קידום מצויינות בהנדסה לפנות אלינו.
שתפו אותנו על מנת שנוכל לבחון שיתוף פעולה דומה.
שלחו את הפרטים לדוא"ל alumni@afeka.ac.il

Some descriptionעדי גינזבורסקי (מימין) ואיתי אורן, בוגרי הנדסת תעשייה וניהול, מקימי עמותת "רבים לאחד"