תואר שני בהנדסה רפואית

תואר שני בהנדסה רפואית

העולם משתנה ואיתו גם הרפואה. טכנולוגיות מתקדמות משפיעות על האופן בו אנו צורכים ומקבלים טיפולים רפואיים
ופיתוחים שונים 
מייעלים תהליכים ומסייעים בשיפור והצלת חיים.

מכללת אפקה פותחת השנה תכנית חדשה ללימודי תואר שני בהנדסה רפואית ובכך ממשיכה להציע ללומדים בה
את ההשכלה הרלוונטית והמבוקשת ביותר בתעשייה.

מדינת ישראל מובילה ומשופעת בחברות לפיתוח וייצור של טכנולוגיות רפואיות.
על פי הערכות מדובר בלא פחות מ-600 חברות בתחום זה אשר מציבות את המדינה במקום השני בעולם כספקית של פתרונות רפואיים מתקדמים ובמקום הרביעי בפיתוח טכנולוגיות רפואיות. למעשה, ישראל הינה מספר אחת כמקור לידע ולטכנולוגיה המשולבים בתעשייה העולמית של פיתוחי טכנולוגיות רפואיות מתקדמות. 

זה שנים שמכללת אפקה מציעה תואר בהנדסה רפואית אשר בוגריו משתלבים בהצלחה רבה בליבת התעשייה בתחום.
השנה, לראשונה, פותחת מכללת אפקה להנדסה בתל אביב תכנית לתואר שני בהנדסה רפואית וזאת על מנת להעניק לבוגריה ולבוגרים נוספים מתחומי ההנדסה והמדעים הזדמנות להעמיק באחד התחומים היציבים ועם זאת הצומחים בהנדסה.
הנדסה הרפואית הינה תעשייה המבוססת על חדשנות ויוזמה ומתאימה את עצמה לרוח התקופה, לפיתוחים ולצרכים כפי שעולים מהחברה עצמה. מהנדסות ומהנדסים רפואיים הינם בעלי רקע מעמיק במגוון רחב של הנדסות ובהן תוכנה, מכנית ומערכות מידע המיושמים בטכנולוגיות רפואיות ורפואה דיגיטלית.  

Some description

התוכנית נועדה להכשיר מוסמכים מומחים בשני תחומים: מכניקה של מערכות פיזיולוגיות ורפואה דיגיטלית. שתי ההתמחויות משלבות את הידע הרב-תחומי של הסטודנטים בהנדסה, בתוכנה (שפות תכנות, עיבוד אותות רפואיים, עיבוד תמונות רפואיות) ובהנדסה קלינית.

ההתמחות במכניקה של מערכות פיזיולוגיות הינה התמחות קלאסית בהנדסה רפואית. היא משלבת היבטים מכניים עם טכנולוגיות ומערכות פיזיולוגיות לצרכים רפואיים, במציאת פתרונות למצבים רפואיים מורכבים, למחלות, לתהליכי אבחון ולעולמות הטיפול והשיקום.

ההתמחות ברפואה דיגיטלית הינה ייחודית למכללת אפקה והיא נולדה מתוך ההבנה כי בשנים האחרונות גוברת המגמה הגלובלית של מעבר לשימוש ברפואה דיגיטלית. בין אם במסגרת רפואה ביתית או היברידית, שימוש במערכות מידע רפואיות, במערכות הנדסיות ועוד. כל אלה מתאפשרים תודות לפיתוחים ולחשיבה היצירתית והמקצועית של אנשי ההנדסה הרפואית.

ראש התכנית, ד"ר שרה נפתלי:עד היום אפקה הכשירה מהנדסות ומהנדסים צעירים רבים אשר השתלבו בתעשייה. כעת אנו לוקחים זאת צעד קדימה ומספקים לבוגרות ולבוגרי תואר ראשון בהנדסה ובמדעים בית בו ניתן להמשיך ולהתפתח מקצועית והנדסית, להרחיב את ארגז הכלים ולהעמיק את הידע בתחום אשר נמצא בהתפתחות תמידית.

הנדסה רפואית היא תחום בו ניתן לשלב יכולות טכנולוגיות מהשורה הראשונה עם שאיפות לשליחות, משמעות וערך מוסף בהתפתחות הקריירה האישית. 


רוצים לקחת את הקריירה שלכם צעד אחד קדימה ולפתח טכנולוגיות מתקדמות?
הירשמו ללימודי תואר שני בהנדסה רפואית >>>