התמחות בתוכנה למערכות ניידות

כמה מילים על תוכנה למערכות ניידות - Mobile Systems Software

העולם הסלולארי משנה במהירות את העולם בו אנחנו חיים. קפיצת המדרגה שחווינו מאז השקת האייפון והמעבר ממכשירים סלולאריים שנועדו לביצוע שיחות ומשלוח הודעות למכשירי טלפון חכמים (smart phone) העניקו לנו כמשתמשים אין ספור אפשרויות ויכולות. תוך מספר שנים המכשירים החכמים הפכו לשליטים הבלעדיים בשווקים השונים בעולם.

המערכות הניידות, המרכזיות, הטלפונים החכמים והטאבלטים הפכו לאמצעי התקשורת המרכזי שלנו במקביל לשימוש במחשב האישי. עם התחזקותו של העולם הנייד נדרשים מפתחי התוכנה להתמודד עם אתגרים חדשים ושונים, בין אם מדובר בצורך ללמוד שפות וסביבות עבודה חדשות, כגון Android של גוגל, iOS של אפל, Windows Phone של מיקרוסופט ועוד, להכיר טכנולוגיות מחשוב חדשות כמו הענן, לספק מענה לחישוב יעיל ועוד.

מעבר לאתגרים הטכנולוגיים הבסיסיים הללו קיים צורך לפתח פתרונות העונים על האופי המיוחד של אפליקציות ניידות –המכשיר הנייד, המסך הקטן, חיי סוללה מוגבלים, ועוד. שימושיות האפליקציה תופסת מקום מרכזי ביותר כיוון שכמעט כל שימוש מתבצע בכל ממשק וחוויית המשתמש צריכה להתאים לסביבת העבודה הניידת הייחודית. לכך מתווסף תחום ממשק המשתמש (NUI - Natural User Interface) המשלב מגע, קול, מחוות (Gestures) ועוד, המתפתח כל הזמן.

יתרונות ההתמחות במסלול תוכנה למערכות ניידות
של מכללת אפקה

התמחות בתחום התוכנה למערכות ניידות של מכללת אפקה במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, מעניקה לסטודנטים את מגוון הכישורים הנדרשים כדי לספק פתרונות טובים, יעילים ומותאמים למשתמשים בעולם הנייד. הלימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להתמודד עם הדרישה המהותית של העולם הנייד למומחיות רב תחומיות הנדסית אמיתית, אשר פורצת גבולות הידע התכנותי בלבד.

תכנית ההתמחות במערכות ניידות של אפקה מציידת את הסטודנטים בכלים וידע החיוניים לכל מהנדס תוכנה עתידי ומשלבת:
  • ידע טכנולוגי – לימוד תכנות בסביבת Android של גוגל, iOS של אפל, Windows Phone 8 של מיקרוסופט, הכרת מערכות חומרה ניידות תוך לימוד כיצד כל המערכות הללו מתקשרות עם טכנולוגית ענן.
  • הנדסת אנוש – לימוד תהליך בניית מערכת ניידת עבור המשתמש האנושי בשיטת תכנון ממוקד משתמש (UCD – User Centric Design)
  • חווית משתמש (User Experience) - לימוד עקרונות בממשק משתמש (UI – User Interface) וחווית משתמש כוללת תוך שילוב שיטות תכנון, ביצוע ובדיקה.
  • ממשק משתמש טבעי (NUI - Natural User Interfaces) - לימוד אופן התקשורת בין האדם למכשיר הנייד על ידי מגע, קול, מצלמה ומחוות.

העתיד של בוגרי התמחות בפיתוח תוכנה למערכות ניידות

שילוב מולטי דיסציפלינארי של תחומי ידע הנוגעים למשתמש, המכשיר והממשק ביניהם הינו ייחודי בארץ ומעניק ראיה כוללת המאפשרת לפתח פתרונות מתקדמים וחדשניים למערכות ניידות. הידע התאורטי והסדנאות המעשיות שאליהן נחשפים הסטודנטים במהלך התמחותם במסלול זה מאפשרות להם להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים, כמו גם להשתלב בהצלחה בארגונים עסקיים, פרטיים וממשלתיים בתחומי הטלקום והתקשורת, הפיננסים, הביטוח, הביטחון, בריאות, ועוד.
הביקוש הגבוה למומחים בתחום פיתוח תוכנה למערכות ניידות מאפשרות להם ליהנות מתנאי שכר גבוהים מהממוצע במשק ומהזדמנויות מגוונות להשתלב בתפקידי פיתוח בחברות העוסקות בפיתוח פתרונות לעולם הנייד - החל מפיתוח מוצרים ותשתיות, דרך פיתוח מערכות לתפעול צוותים ניידים ושירות לקוחות, וכלה במערכות שיווקיות במגוון מתודולוגיות ופלטפורמות.

התמחות במסלול תוכנה למערכות ניידות