התמחות בתוכנה למערכות ניידות

כמה מילים על תוכנה למערכות ניידות - Mobile Systems Software

העולם הסלולרי משנה במהירות את המציאות שבה אנחנו חיים. השקת האייפון והמעבר ממכשירים סלולריים פשוטים למכשירי טלפון חכמים שכללו לאין ערוך את האפשרויות העומדות בפנינו, המשתמשים. בפרק זמן של כמה שנים ספורות, הפכו המכשירים החכמים לשליטים הבלעדיים בשווקים שונים בעולם. לימודי תוכנה למערכות ניידות תספק לסטודנטים אופק תעסוקתי בתחומים הטכנולוגים הגדולים בישראל.  
 
המערכות הניידות המרכזיות הטלפונים החכמים והטאבלטיםהם כיום אמצעי התקשורת העיקריים שלנו, לצד המחשב האישי. התחזקותו והתרחבותו של העולם הנייד מחייבות את מפתחי התוכנה להתמודד עם אתגרים חדשים ושונים: ללמוד שפות וסביבות עבודה חדשות, כגון Android של גוגל, iOS של אפל, WindowsPhone של מיקרוסופט ועוד, להכיר טכנולוגיות מחשוב חדשות כמו הענן, לספק מענה לחישוב יעיל ועוד. 
 
מעבר לאתגרים הטכנולוגיים הללו, נדרשים מהנדסי תוכנה גם לפתח מערכות ולמצוא פתרונות המותאמים לאתגרים הנובעים ממאפייני המערכות הניידות, כמו מסך קטן וחיי סוללה מוגבלים. תחום ממשק המשתמש (NUI – NaturalUser Interface), המשלב מגע, קול, מחוות (Gestures) ועוד, מתפתח אף הוא כל הזמן. 

יתרונות ההתמחות במסלול תוכנה למערכות ניידות
של מכללת אפקה

התמחות בתוכנה למערכות ניידות, במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, מספקת את מגוון הכישורים הנדרשים כדי לתכנן ולפתח פתרונות טובים, יעילים ומותאמים למשתמשים בעולם הנייד. הלימודים במסלול מקנים לסטודנטיות ולסטודנטים כלים להתמודד עם הדרישה המהותית של העולם הנייד למומחיות רב-תחומית הנדסית אמיתית, הפורצת את גבולותיושל ידע בתכנות גרידא. מסלול ההתמחות מקנה את המיומנויות והידע החיוניים לכל מהנדס תוכנה: 

  • ידע טכנולוגי – תכנות בסביבת Android של גוגל, iOS של אפל, WindowsPhone 8 של מיקרוסופט, הכרת מערכות חומרה ניידות ואופן ההתקשרות שלהן עם טכנולוגיית ענן 
  • הנדסת אנוש – תהליך בניית מערכת ניידת עבור המשתמש האנושי בשיטת תכנון ממוקד משתמש (UCDUserCentricDesign
  • חוויית משתמש (UserExperience) עקרונות בממשק משתמש (UIUserInterface) וחוויית משתמש כוללת, ושיטות תכנון, ביצוע ובדיקה 
  • ממשק משתמש טבעי(NUI – Natural User Interface)תקשורת בין האדם למכשיר הנייד על ידי מגע, קול, מצלמה ומחוות 

העתיד של בוגרי התמחות בפיתוח תוכנה למערכות ניידות

שילוב מולטי דיסציפלינארי של תחומי ידע הנוגעים למשתמש, המכשיר והממשק ביניהם הינו ייחודי בארץ ומעניק ראיה כוללת המאפשרת לפתח פתרונות מתקדמים וחדשניים למערכות ניידות. הידע התאורטי והסדנאות המעשיות שאליהן נחשפים הסטודנטים במהלך התמחותם במסלול זה מאפשרות להם להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים, כמו גם 

שילוב מולטי דיסציפלינרי של תחומי ידע הנוגעים למשתמש, למכשיר ולממשק ביניהם, הוא ייחודי בארץ ומספק ראייה מקיפה של התחום, לטובת פיתוח פתרונות מתקדמים וחדשניים למערכות ניידות. הסדנאות המעשיות והידע התאורטי הנרכשבמסגרת ההתמחות סולליםאת דרכם של בוגרים ובוגרות המסלול ללימודלתארים מתקדמים, ומאפשרים להם להשתלב בהצלחה בארגונים עסקיים, פרטיים וממשלתיים בתחומי הטלקום והתקשורת, הפיננסים, הביטוח, הביטחון, הבריאות ועוד. 
הביקוש הרב למומחים בתחום פיתוח תוכנה למערכות ניידות מאפשר לבוגרי ובוגרות ההתמחות ליהנות מיד בתום לימודיהם משכר גבוה מהממוצע וממגוון הזדמנויות להשתלב בתפקידי פיתוח בחברות בעולם הנייד
מפיתוח מוצרים ותשתיות, דרך פיתוח מערכות לתפעול צוותים ניידים ושירות לקוחות, ועד מערכות שיווקיות במגוון מתודולוגיות ופלטפורמות. 


התמחות במסלול תוכנה למערכות ניידות