סטודנטים להנדסת תוכנה פיתחו מערכת שתמקסם את האימון בחדר כושר

זמן קריאה 2 דק'

הכירו את כפיר מואיס, סטודנט להנדסת תוכנה בהתמחות במערכות מידע ומורה פרטי למתמטיקה, העוסק בפיתוח גוף באופן מקצועי. שגרת יומו של כפיר, מעבר להשקעתו בלימודים, כוללת השכמה מוקדמת ואימונים מפרכים בבוקר ובערב

עיסוקו האינטנסיבי של כפיר בספורט כמו גם רצונו לחקור על פעילות השרירים והגוף בזמן אימון, הובילו אותו לתכנן פרויקט גמר ייחודי בנושא, ויחד עם שותפו גיא אשל, הם פיתחו את מערכת EMGym לאימון ספורט אפקטיבי. 

 

מהי מערכת EMGym?
פיתוח גוף ברמה תחרותית מחייב אימון קפדני, הכולל ביצוע תרגילי משקולות אינטנסיבים, במקביל למשטר תזונה נוקשה ושעות שינה סדירות. מערכת EMGym הינה מערכת אשר תמקסם את האימון ותהפוך אותו לבטוח. המערכת משלבת חומרה ותוכנה, המתאמן מצמיד לגופו אלקטרודות, המשדרות נתונים על פעילות השרירים לתוכנה ייעודית. 


במידה ונוצר עומס רב במהלך האימון על השריר, מתריעה המערכת מפני פציעה אפשרית. בנוסף המידע שנאסף מציג לספורטאי את אפקטיביות האימון שנעשה: רמת המאמץ, כיווץ השריר והעייפות. בנוסף, המערכת מאפשרת לספורטאים לבנות תכניות אימונים ולעקוב אחר התקדמותם באמצעות אפליקציה במכשיר האנדרואיד.

כמו ספורטאים מובילים רבים, גם כפיר משמש כפרזנטור ראשי של ISRAEL BODY, חברת תוספי תזונה וייעוץ מקצועי לספורטאים. אך עם סיום התואר מתכנן כפיר להשתלב בעבודה כמהנדס תוכנה, כאשר הספורט תמיד יישאר ברקע, כתחביב מקצועי.