סטודנטים פיתחו אפליקציות לחברת דן

 

במסגרת שיתוף פעולה של התמחות מערכות תוכנה ניידות, של המחלקה להנדסת תוכנה, לבין חברת התחבורה דן, פותחו אפליקציות iOS ייחודיות לשימוש החברה.

סטודנטים מהתמחות מערכות תוכנה ניידות בראשות הגב׳ רויטל הולנדר, פיתחו במסגרת קורס פיתוח iOS, עם המרצה מר ניר מזרחי, אפליקציות ייחודיות לחברת ״דן״.

איך אני נוהג?
הסטודנט אבישי מחלוף פיתח אפליקציה שתשרת את הפקחים המסיירים באוטובוסים. חברת דן מפעילה בקרים סמויים האחראים לפקח על הנהגים ועל עמידתם בכללי התחבורה. הפקחים ימלאו דו״ח על כל נסיעה באפליקציה והנתונים יישמרו ויעובדו בשרת, כאשר ניתן יהיה לקבל דו״חות או לעקוב אחר פעילות הנהג.

מה אוכלים היום?
הסטודנטים אור מדינה ודביר סופר, פיתחו אפליקציה להזמנת אוכל מהקפיטריה במתחם החברה. האפליקציה נועדה לשימוש פנימי של העובדים, כאשר המטרה היא לחסוך זמן – אם ברצונם להזמין אוכל במתחם החברה, הם יוכלו לבצע הזמנה דרך האפליקציה ולקבל את המשלוח למשרד בו הם נמצאים.

פגישת יזום, אפיון מערכת ותמצית מנהלים
פיתוח האפליקציות נעשה במהלך סמסטר אביב, תוך שיתוף פעולה וקשר רציף עם
CTO של קבוצת החברות בדן -מר אמיר כהן.  על העבודה המשותפת מסר אמיר: "הסטודנטים קיבלו דגשים - לפתח מערכת שיש לה סבירות גבוהה לשימוש עתידי, צורת העבודה נעשתה ע"פ מתודולוגיות ברורות המאפיינות את השוק, קרי - פגישת ייזום מערכת, כתיבת מסמך אפיון מסודר המפרט את קהל היעד, השירותים שתכלול המערכת, לוחות זמנים ועוד, בסוף התהליך הוגשה תמצית מנהלים אשר אושרה ע"י החברה". בנוסף, מוסיף אמיר: "ניתן דגש רב לעצמאות הפיתוח ואי תלות בגורמים טכנולוגים פנימיים בדן, לצורך הפיתוח הוקמה סביבת פיתוח בדן – ניתנה גישה מרחוק לסביבת הפיתוח ולבסיס הנתונים, והמערכת שפותחה תואמת באופן מלא לצורכי העבודה של דן. הכי הופתעתי ממידת העצמאות של הסטודנטים, מידת השליטה והמקצועיות, ההבנה של התוצרים, והמענה לציפיות, הסטודנטים הרימו את הכפפה ופיתחו בצורה מושלמת בהתאם לאפיון, בעתיד, אשמח לעבוד שוב עם אפקה". 

סטודנטים מהתמחות מערכות תוכנה ניידות