חברת- Diwip שהוקמה ע"י שני בוגרי אפקה נמכרה ב־100 מיליון דולר!

יניב גמזו ואודי קנצוקר, בוגרי הנדסת תוכנה שהקימו את חברת משחקי המזל Diwip, מכרו אותה לאימפרוס הקנדית. 

דיוויפ הוקמה בשנת 2010 בידי גמזו (34) וקנצוקר (32), המחזיקים כל אחד ב־50% ממנה. לחברה 50 עובדים, והיא ממוקמת ברחוב המסגר בתל אביב. תחום הפעילות של החברה, עוסק בעיקר במשחקי הימורים הרצים ברשתות חברתיות כגון: משחקי מזל, פוקר, בלאק ג'ק ורולטות. 

יניב גמזו ואודי קנצוקר, בוגרי הנדסת תוכנה
יניב גמזו ואודי קנצוקר

השניים הכירו במכללות אפקה במהלך לימודי התואר בהנדסת תוכנה. על ההיכרות ביניהם מספר לנו יניב גמזו: "למרות שלמדנו יחד לתואר, התחלנו להתחבר אחד לשני רק בשנה האחרונה ללימודים בעקבות האהבה שלנו לזינגה פוקר. על הרקע הזה חשבנו להקים בעצמנו סוג של מתחרה. רצינו בהתחלה להתמקד בפוקר, אבל עם הזמן הלכנו גם לבלק ג'ק, משחקי רולטה, ווידאו פוקר (פוקר נגד מכונה)".

המשחקים של Diwip אינם מאפשרים להמר על כסף אמיתי, אלא פועלים במודל של Play for Fun. כלומר, השחקן רוכש ז'יטונים וירטואלים או תורות, ללא אפשרות להרוויח או להפסיד. המודל העסקי של החברה מבוסס על רכישות שמבצעים המשתתפים בתוך המשחק – בשלבים נמוכים השחקן יכול להתקדם ללא תשלום, אך כדי להגיע לרמה גבוהה עליו לרכוש מטבעות וירטואליים. דיוויפ נמכרה לידי חברת המשחקים הקנדית אימפרוס תמורת סכום שאמור להגיע לכ־100 מיליון דולר.