התמחות בתחום מכניקת מוצק

כמה מילים על מכניקת מוצק

 

תחום מכניקת המוצק עוסק בבחינת השינויים בגופים מוצקים בהיבטי דינמיקה, חיזוק חומרים, קריסה, שבר, אלסטיות, התעייפות ותנודות, כתוצאה מכוחות ועומסים הפועלים עליהם. 

יתרונות ההתמחות במכניקת המוצק במכללת אפקה

ההתמחות במכניקת מוצק מאפשרת לסטודנטיות ולסטודנטים להתמקצע בתחום התכן המכני על מגוון היבטיו, וללמוד כיצד לבנות מערכות איכותיות מתוך שקלול היבטים ונתונים הקשורים למשקל, תנועה ודיוק מכלולים, ושיקולים של אילוצי עלויות, חומרי גלם ואתגרים טכנולוגיים.הלימודים במסלול מקנים ידע נרחב בתכן מבנים, תכנון, חישוב, אחזקה ושימור של מערכות ומנגנונים, אלסטיות, מכניקת השבר והחומרים וייצור מערכות. במקביל לנושאי הלימוד התיאורטיים, התוכנית מאפשרת גם התנסות בכלים ממוחשבים המסייעים בתכנון מכני, בביצוע אנליזות של אלמנטים סופיים (FEM), בשרטוט ממוחשב (CAD) לבניית מודלים גיאומטריים וויזואליים בעזרת מחשב, ובבניית מודלים ממוחשבים לסימולציה של פעולות ותנועות. 

העתיד המקצועי של בגרי מסלול מכניקת מוצק

כל ארגון שפעילותו העסקית מתבססת על תכנון הנדסי ירצה להעסיק מהנדסים בעלי התמחות במכניקת המוצק. לימודי הנדסה מכנית עם התמחות במכניקת המוצק פותחת בפני בוגרות ובוגרי התוכנית שפע של הזדמנויות להשתלב בחברות ובארגונים המשלבים בפעילותם תכן מכני והנדסי: חברות תעשייתיות, תעשיות ביטחוניות, התעשייה הרפואית, חברות היי-טק, חברות תכנון וייעוץ ומפעלים המשתמשים במכשור מכני.