התמחות בתחום הזרימה והאנרגיה

כמה מילים על זרימה ואנרגיה

התמחות בתחום הזרימה והאנרגיה, במסגרת לימודי הנדסה מכנית, עוסקת בשינויים ה"נסתרים" המתרחשים בגופים של המערכת המכנית (כמו חום ואנטרופיה), כמו גם בתהליכים הקשורים בזרמים שונים במערכת, ובשינויים החלים בהם.  
הלימודים במסלול התמחות זה מקנים ידע מקיף ותפיסה רחבה בתחום הזרימה והאנרגיה, ומספקים היכרות מעמיקה עם נושאים רלוונטיים בתרמו-דינמיקה, בתורת הזרימה, במערכות ייצור כוח וחום, באנרגיה מתחדשת, במיזוג אוויר, באנליזות זרימה ובמעבר חום
. 

יתרונות ההתמחות במסלול זרימה ואנרגיה של מכללת אפקה

אנרגיה היא תחום פעילות מרכזי שלחברות רבות במגזר העסקי בארץמחברות ותיקות ועד חברות סטארט-אפ צעירות בתחום האנרגיה המתחדשת. השימוש הגובר והולך באנרגיות מתחדשות מאיץ את התפתחות התחום, והוא כיום אחד התחומים הרלוונטיים ביותר למהנדסים ולמהנדסות. נושא האנרגיה נמצא גם בראש סדר העדיפויות של האו"ם ושל האיחוד האירופי. לנוכח משבר האקלים, ועידות ופורומים בין-לאומיים מתכנסים במטרה לקדם שימוש באנרגיה מתחדשת ולמזער אתהנזק לסביבה. ההתמחות מעניקה לסטודנטים ולסטודנטיות הבנה מקיפה ומקצועית של היבטי זרימה ואנרגיה, ומאפשרת להם לרכוש ידע ומומחיות בתחום מתפתח, רלוונטי ועתיר השפעה. 

העתיד המקצועי של בוגרי מסלול זרימה ואנרגיה

ההתמחות בזרימה ובאנרגיה פותחת בפני הבוגרים והבוגרות מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה: הם יכולים להשתלב בארגונים בתחום האנרגיה והמים במגזר העסקי, המוסדי או הציבורי; לעבוד או לייעץ במשרדי ממשלה, במערכת הביטחון ובוועדות בנייה ושלטון מוניציפלי; למלא מגוון תפקידים בתכנון מערכות האנרגיה והזרימה עבור צרכנים גדולים כמו שדות תעופה, בתי חולים, מתקני צבא, מכוני מחקר, תעשייה ועוד; ולעבוד באחת מהחברות הרבות בתחום האנרגיה בכלל, ובתחום האנרגיה המתחדשת בפרט.