התמחות בניהול התפעול

כמה מילים על ניהול התפעול 

תחום ניהול התפעול עוסק במכלול הפעילויות ותהליכי קבלת ההחלטות המובילים להשגת יעדיו העסקיים של כל ארגון, בין שזה מפעל המפיק מוצרים מוחשיים ובין שזו חברה המספקת שירותים. העיסוק בתפעול וייצור משלב בין ניהול אנשים, כולל מדידה ובקרה של עבודתם, ובין ניהול משאבים, כולל ניהול תהליכי ייצור, לוגיסטיקה ומלאי הנדרש לייצור מוצרים או לאספקת שירותים

יתרונות ההתמחות בניהול התפעולבמכללת אפקה  

מהנדסות ומהנדסיתעשייה וניהול אמונים על ייצור מוצרים איכותיים, תוך ניצול מיטבי של משאבי זמן ועלויות, ונדרשים לגמישות לנוכח שינויים הנובעים מהחלטות ניהוליות, מתקלות ומתרחישים בלתי צפויים בתהליכי ייצור.התמחות בניהול התפעול, במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול,מסייעת לסטודנטיות ולסטודנטים לפתח את הכישורים המקצועיים הנדרשים בתחום, מקנה להם ידע מקיף בלוגיסטיקה ובמחזור חיי המוצר, ומציידת אותם בכלים להתמודדות יעילה עם מערכות מורכבות. בין נושאי הלימוד בהתמחות: ניתוח מערכות ייצור, מעבדות ייצור משולבות מחשב, ניתוח מערכות לוגיסטיות, ניתוח נתונים סטטיסטיים לשם קבלת החלטות ועוד.  

העתיד המקצועי של בוגרי ההתמחות  

הצלחתו העסקית של כל ארגון מושתתת על שיתוף פעולה מיטבי בין כל מחלקות הארגון, לטובת ייעול תהליכי פיתוח וייצור וקיצור זמני האספקה של מוצרים איכותיים לשוק. הביקוש לבוגרות ובוגרי הנדסת תעשייה וניהול מקורו בהכשרה שרכשו, ואשר מעניקה להם הבנה רב-תחומית ייחודית בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה, הכלכלה ומשאבי האנוש, וכלים לקבלת החלטות תפעוליות, ניהוליות ואסטרטגיות בראייה כלל-מערכתית. 
 
ההתמחות בניהול התפעול באפקה מספקת לסטודנטים ידע במגוון תחומים, וסוללת את דרכם להשתלבות באינספור חברות וארגונים מקומיים ובין-לאומיים, למשל בחברות סטארט-אפ, בתעשייה ביטחונית ואזרחית, בצבא, במשטרה, במשרדי ממשלה ובארגונים בתחומים כמו תקשורת, תוכנה, ייעוץ, פיננסים, ביטוח ועוד.