התמחות במערכות מידע

כמה מילים על תחום מערכות מידע

תחום מערכות המידע מהווה מרכיב מהותי ואינטגראלי בפעילותם העסקית של כל מפעל, ארגון או חברה. טכנולוגיית המידע עוסקת באופן השימוש במשאבי חומרה, תוכנה ותקשורת מחשבים לטובת ניהול המידע, ובכלל זה אחסון, עיבוד, הגנה והעברה של המידע.
מערכות המידע הארגוניות מנוהלות ע"י מחלקת ה- IT, שאחראית לאפיונן, פיתוחן, הפעלתן ותחזוקתן, ויש להן חשיבות עצומה בשל תרומתן לארגון בדרך להשגת מטרותיו תוך סיפוק תמיכה הולמת בכל פעילויותיו.
מהנדסי תעשייה וניהול המומחים למערכות מידע, משתלבים לרב בתכנון, אפיון ובנייה של מערכות המידע בהתאם לצרכיו העסקיים, השיווקיים והייעודיים של הארגון או הלקוח.

יתרונות ההתמחות במסלול מערכות מידע של מכללת אפקה

התמחות במסלול מערכות מידע במסגרת הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאפשרים לסטודנטים ללמוד לעומק את מגוון האפשרויות הטמונות במערכות מידע, וכיצד למנף את משאבי הטכנולוגיה הארגוניים כדי לממש את האסטרטגיה העסקית של הארגון ביעילות מירבית ובאופן האופטימאלי. כמו כן, מבחר הקורסים שמציעה התוכנית בתחומי תורת המידע, מערכות מידע לניהול קשרי לקוחות, כריית מידע ועוד, מקנים לסטודנטים ידע מקיף ומגוון כלים לניהול מערכות המידע הארגוניות.

העתיד המקצועי של בוגרי מסלול מערכות מידע

התשתית העסקית והתעשייתית של כל ארגון מצליח נשענת על מערכות מידע ולכן גואה הביקוש למומחים בתחום זה. השלמת מסלול ההתמחות במערכות מידע של אפקה פותחת בפני הסטודנטים אפשרויות תעסוקה בלתי מוגבלות ויכולת להשתלב במחלקות מערכות המידע של כל ארגון, חברה או מפעל במגזר העסקי והפרטי, בכללם: מפעלים בתעשיות ביטחוניות ואזרחיות, חברות תקשורת, חברות תוכנה רב-לאומיות, חברות הזנק (סטארט-אפ), בנקים, חברות ביטוח, משרדי ממשלה, צבא, משטרה, תחבורה, בריאות, חברות ייעוץ רב-לאומיות, ארגונים חברתיים ועוד.

אישור לשכת מנתחי מערכות מידע, להכרה בהתמחות במערכות מידע במכללת אפקה >> 

תעודה לאישור כי מכללת אפקה מוכרת ע'י לשכת מנתחי מערכות מידע >>