התמחות באנליטיקה עסקית

כמה מילים על תחום האנליטיקה העסקית

תחום האנליטיקה העסקית מתפתח ומתרחב בשנים האחרונות והופך למרכיב חיוני בפעילותם העסקית של ארגונים וחברות. ניתוח עסקי מבוסס נתונים משמש לגיבוש תובנות ולקבלת החלטות עסקיות, מקנה יתרון תחרותי ומאפשר לזהות הזדמנויות עסקיות חדשות. מטרתה של אנליטיקה עסקית היא לספק נתונים, מגמות ודפוסים רלוונטיים אשר יאפשרו לארגון לקבל החלטות עסקיות מושכלות ומועילות.

יתרונות ההתמחות במסלול אנלטיקה עסקית של מכללת אפקה

התמחות במסלול אנליטיקה עסקית בלימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון מאפשרת לסטודנטים ללמוד לעומק את תחום האנליטיקה העסקית; תחום זה משלב ידע אנליטי – המבוסס על מודלים סטטיסטיים, מודלים מתמטיים ויכולות תכנות – ושימוש בכלי תוכנה ייעודיים. ההתמחות מכשירה את הבוגרים לשמש בתפקיד Data scientists בארגונים: להבין בעיות עסקיות, להגדיר מרחבי נתונים ולפתח מודלים סטטיסטיים ומתמטיים לפתרון בעיות עסקיות.

העתיד המקצועי של בוגרי אנליטיקה עסקית 

חברות המחקר המובילות מסכימות באופן גורף כי עולם ניתוח המידע הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות. ארגונים מובילים ברחבי העולם משקיעים בתחום זה. בד בבד, היקף הנתונים שקיים בתעשייה וברשתות החברתיות הולך וגדל, והאתגר של התמודדות עם היקף זה להפקת תועלת עסקית וארגונית מתעצם. ארגונים וחברות משוועים למהנדסים שיתנו מענה לצורך הזה. הביקוש להעסקת בוגרי התמחות באנליטיקה עסקית גבוה מאוד ולכן צפויות להם הזדמנויות רבות בשוק התעסוקה.