ד"ר ליאור רוזנצוייג

ד"ר ליאור רוזנצוייג

בעידן הנוכחי, בו חלה עלייה משמעותית במאגרי המידע הזמינים והנאספים על ידי ארגונים וחברות שונות, היכולת והאפשרות לעבד ולנתח נתונים אלה ולהסיק מהם מסקנות שיכולות להשפיע כמעט על כל פן בחיינו, הפכו להיות חלק מהותי במגוון רחב של תחומי עיסוק במשק. בעולם ההייטק, במחקר הרפואי, בעולם העסקי, בעולם השיווקי ובתחומים רבים אחרים, הדרישה לבעלי ידע בניתוח נתוני עתקוהסקת מסקנות מתוחכמת הולכת וגדלה בשנים האחרונות, והביקוש הפך למשימה לאומית

תוכנית הלימודים במדעי הנתונים מעניקה לסטודנטים ידע מקיף ומעמיק בתחום. היא מתמקדת בהענקת ידע מעמיק בתחומי המתמטיקה, סטטיסטיקה, תכנות ואלגוריתמיקה.

ייחודם של הלימודים לתואר ראשון במדעי הנתונים באפקה הוא בחוויית הלמידה במכללה להנדסה, ומתן ההזדמנות לעבודת צוות עם סטונדטים להנדסה ומדעי המחשב – אותם אנשים שיעבדו לצידם בעתיד – כבר בזמן הלימודים.

בשל אופיה הרב-תחומי,  בסגל האקדמי של התכנית לתואר ראשון במדעי הנתונים מרצים  מתחומי התוכנה, תעשייה וניהול, מתימטיקה וסטטיסטיקה. ה. הסגל האקדמי עוסק במחקר עדכני וחלקו מגיע מהתעשייה ומשלב את הראייה הפרקטית של התחום. אך מעבר לניסיון המקצועי והאקדמי, כמקובל באפקה, מרצי התוכנית  שמים דגש על הקשר האישי עם הסטודנטים, על הייעוץ, ההכוונה וההדרכה האישית שתורמים לאווירת הלימודים התומכת ומעודדת סקרנות.