ד"ר דוד פייטלסון

ד"ר דוד פייטלסון

מדעי המחשב הוא השם שניתן לאוסף הכלים המתמטיים שבעזרתם אנחנו חוקרים את תחום החישוביות והאלגוריתמיקה. אלגוריתם הוא סדרה של פעולות מכאניות פשוטות שביצועם פותר בעיה חישובית. מחשבים מסוגלים לבצע פעולות מכאניות פשוטות במהירות רבה, ולכן כשמתרגמים אלגוריתמים לפקודות מחשב מקבלים מכונה שמסוגלת לפתור בעיות רבות במהירות וביעילות. הבנה עמוקה של עקרונות האלגוריתמיקה נחוצה לא רק כדי לפתח אלגוריתמים חדשים אלא גם כדי לבחור ולהתאים אלגוריתמים קיימים לצרכים של מערכות ספציפיות. הלב של כל מערכת תוכנה מורכב מאוסף של אלגוריתמים, והיכולת לבחור ולהתאים את האלגוריתמים לצרכי המערכת הוא קריטי להצלחתה.

הסטודנטים לתואר במדעי המחשב במכללת אפקה לומדים את רפרטואר האלגוריתמים הקלסיים, רוכשים כלים לניתוח והערכת היעילות של האלגוריתמים ואת המיומנות להתאים אלגוריתמים קיימים לצרכים חדשים וגם, בעת הצורך, לפתח אלגוריתמים חדשים.

מעבר לידע המקצועי הבלתי מתפשר, מקבלים הסטודנטים של המכללה כלים מעשיים לטובת הצלחתם העתידית והשתלבותם בתעשייה- חלק ניכר מתקופת התואר נעשית לצד סטודנטים מתוכניות ההנדסה השונות, מה שמאפשר למידה ועבודה רב תחומית, בדומה לאופן בו נהוג בתעשייה. בנוסף מציידת התוכנית לתואר ראשון במדעי המחשב את לומדי בארגז מיומנויות וכישורים אישיים שמכינים אותם, גם כן, ליום שלאחר התואר.
התוכנית עצמה מועברת על ידי סגל מרצים מיומן ומקצועי אשר דואג ורוצה בהצלחתו של כלל סטודנט ומשקיע מאמצים על מנת לייצר עבורו מעטפת לימודית, מקצועית ואישית שתלווה אותו מתחילת לימודיו, לאורך התואר וגם לאחריו.