ברכת נציג הבוגרים

ברכת נציג הבוגרים- רן בן אוריה 

ערב טוב לכולם, נשיא המכללה פרופ' סוקולוב, יו"ר חבר הנאמנים אלוף מיל. דני רוטשילד, יו"ר הוועד המנהל, מר הרצל שלם, ראשי המחלקות, דקאנית הסטודנטים, סגל המכללה, משפחות, אורחים וכמובן - חברותי וחבריי לספסל הלימודים. אני גאה לעמוד כאן הערב על במה זו ולשאת דברים בשם הבוגרים והמוסמכים.

מקור המילה "סטודנט" הוא מלטינית, ופירושה "להתלהב אל משהו", משהו שאינו טריוויאלי. אם נחשוב עלינו לפני ארבע שנים, חזרנו עם המוצ'ילה מהטיול הגדול בעולם, רצינו להמשיך ליהנות ולמרות זאת החלטנו להיות מהנדסים. לא שיערנו מה משמעות הדבר, כמה ארוכה הדרך ואילו מהמורות טמונות לנו. לא ידענו אז כמה לילות לבנים יעברו עד לתואר הנכסף. המילה סטודנט גם טומנת בחובה התלהבות, המתארת את צורת הלימוד, שלא יכולה להתקיים בלי התמסרות, בלי להט, בלי תשוקה. במהלך הלימודים, אנו, מקבלי התואר, התנסינו, יצרנו, התווכחנו, חשבנו והשתנינו. עברנו תהליך הכשרה אקדמי ובמקביל עברנו גם תהליך אישי ותפיסתי. התואר הרשמי שכל אחד מהבוגרים והמוסמכים היושבים כאן מקבל היום, מהווה חלק מארגז הכלים הגדוש והעמוס אשר ילווה אותנו בהמשך חיינו. כולנו עברנו דרך ארוכה ורצופת חוויות, כל אחד בנתיב היצירה הייחודי רק לו. והנה היום כולנו מתכנסים למקום אחד – לקו הגמר שמהווה למעשה את נקודת ההתחלה של נתיב חדש.

ועכשיו, רגע לפני שאנו פורשים כנפיים, בשמי ובשם חבריי, אני מבקש להודות למקום המיוחד הזה – מכללת אפקה. המקום אשר יצר את מצע הגידול עליו צמחנו ואשר טרח לספק תנאי חממה מיטביים עבורנו לגדול לתפארת. אנו מודים על השנים הטובות, על חוויה שלא תשכח של לימוד ועשייה, על הקניית כלים מקצועיים מעולים ויותר מכל על הדרך.דרך של התבוננות ובחינה, מפגש עם תיאוריות מגוונות ויישומיהם בתעשייה. דרך שהפכה אותנו לכל מה שאנו היום, ועל כךאמר שלמה המלך: "אשרי אדם מצא חכמה, יקרה היא מפנינים וכל חפציך לא ישוו לה".

עבורנו המכללה היא הרבה יותר ממוסד אקדמי. היא סמל לבית ולשורשים. כאן למדנו שיטות חישוב ובניית מודלים פיסיקאליים,אבל לא פחות חונכנו להתמדה ונחישות, לדבקות במטרה ומחויבות לתהליכים, על חתירה למצוינות ויצירתיות. לא בכדי הגענו עד הלום, הייתה לנו זכות ללמוד ממהנדסים עשירי ידע, ממנחי פרויקטים, ומרצים מעולים מהטובים בתחומם. בזכותם, ובזכות הורינו, אחינו ואחיותינו, ובני זוגינו, שהיו איתנו לאורך כל הדרך כדי להקשיב, לעזור, לייעץ ולתמוך בתקופות המבחנים ופרויקט הגמר וגם בתקופות קצת פחות עמוסות. תודה לכם על הסבלנות וההבנה הרבה. בהזדמנות זאת ארצה לנצל את הבמה לתודה אישית לראש המחלקה להנדסת אנרגיה, ד"ר משה תשובה, ולמנחה פרויקט הגמר שלי , ד"ר משה זילברמן, על התמיכה והעזרה בשנה האחרונה בהצלחת ביצוע פרויקט הגמר שלי - מנהרת הרוח. תודה רבה לכולכם ובהצלחה למהנדסי העתיד, פתחו שאיפות גדולות אבל דעו להנות גם מהדברים הקטנים.