ד"ר שרה נפתלי


תכנית הלימודים לתואר שני בהנדסה רפואית הינה צעד טבעי ומתבקש המשקף את האמון שניתן למכללת אפקה בכלל ולבית הספר להנדסה רפואית בפרט. עד היום הכשרנו מהנדסות ומהנדסים צעירים רבים אשר השתלבו בתעשייה וכעת אנו לוקחים זאת צעד קדימה ומספקים לבוגרות ולבוגרי תואר ראשון בהנדסה ובמדעים בית בו ניתן להמשיך ולהתפתח מקצועית והנדסית, להרחיב את ארגז הכלים ולהעמיק את הידע בתחום אשר נמצא בהתפתחות תמידית.

הנדסה רפואית היא תחום בו ניתן לשלב יכולות טכנולוגיות מהשורה הראשונה עם שאיפות לשליחות, משמעות וערך מוסף. כהמשך לתוכנית למסלול לתואר ראשון, גם המסלול לתואר שני יעניק את אותה ראיה ערכית - מקצועית. הסגל האיכותי והמקצועי לתואר ראשון ברובו יהיה גם בסגל של המסלול לתואר השני. כל אחת מההתמחויות- מכניקה של מערכות פיזיולוגיות ורפואה דיגיטלית, מייצגות תחום מרתק, מתפתח ומבוקש בעולם ההנדסה הרפואית ובאמצעות עבודה יסודית וקפדנית, בנינו תוכניות לימוד מקיפות ומעשירות החל מסגל מרצים מגוון ומקצועי הרואה לנגד עיניו את חינוך מוסמכי התוכנית והכשרתם המקצועית כערך עליון, דרך תכנים רלוונטיים, העמקה בנושאים חדשניים ועד לשיתופי פעולה עם מרכזים רפואיים והתעשייה בתחום.

בנימה אישית, העיסוק בעולמות ההנדסה הרפואית נובע מצורך בעשייה מאתגרת בחזית הטכנולוגיה לצד תחושת שליחות. המציאות הנוכחית, הפיתוחים הטכנולוגיים והחיפוש אחר משמעות בתעסוקה כל אלה נלקחו בחשבון בעת בניית התוכנית והם שזורים בתכנים כחוט השני.