ד"ר יהודית אפרשטיין

ד"ר יהודית אפרשטיין

העולם סביבנו משתנה בקצב מסחרר. שילוב של טכנולוגיות חדשניות הופך כל מוצר לחכם יותר מיום ליום. משתמשים ותעשיה כאחד מצפים לקבל מוצרים ומערכות עם יכולות קוגניטיביות. במציאות זו לאנשי טכנולוגיה אין מנוס מלרכוש ידע ויכולות בתחום מערכות תבוניות.


ייחודם של הלימודים

מערכות ומכשירים חכמים שמשתמשים בחיישנים מגוונים ואלגוריתמים מורכבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. פיתוח של מערכות חכמות מצריך אנשי מקצוע בעלי ידע במגוון רחב של תחומים רלוונטיים כגון שיטות ואלגוריתמים של כריית מידע, כלים וטכנולוגיות Big Data, מנגנוני קבלת החלטות והצגה חזותית של נתונים. מכללת אפקה מקימה תוכנית ייחודית לתואר שני במטרה להכשיר מומחים בעלי ראייה מערכתית בתחום מערכות חכמות. אנו מאמינים כי ראייה מערכתית הינה הכרחית למחקר ופיתוח של מערכות תבוניות ומתבססת על הבנה עמוקה של כל מרכיבי המערכת.

תכנית הלימודים של מכללת אפקה

לתואר שני במערכות תבוניות הינה ייחודית מסוגה בארץ ואושרה על-ידי המועצה להשכלה גבוהה. 

סגל התכנית של מערכות תבוניות - אפקה

סגל התכנית מונה חוקרים המתמחים בתחומים ויישומים שונים של מערכות תבוניות כגון בינה עסקית, מערכות תומכות החלטה ברפואה ופיננסים, אלגוריתמים לומדים ועיבודי אות וטקסט. החוקרים עוסקים בביצוע מחקרים אקדמיים ופיתוח מערכות עבור התעשייה במרכזי ידע רלוונטיים הקיימים במכללת אפקה. כל חוקר מביא עמו את הידע והניסיון שיש לו לקורסים שהוא מלמד ולפרויקטי גמר שהוא מנחה.