חזון אפקה

הנדסה גבוהה מוכוונת יעדים

"בחזונה אפקה רואה עצמה כמוסד חברתי שלו תפקיד בהכשרת מהנדסים, קיום מחקר והשפעה חברתית. מימוש החזון בא לידי ביטוי בהכשרת מהנדסים בעלי יכולות וידע עדכניים, בקיום מחקר תוך שיתוף פעולה עם התעשיה וטיפוח קשרים עם מוסדות אקדמיים אחרים בארץ ובעולם, מוסדות חינוך וארגונים חברתיים. כל זאת תוך הכרה בחשיבות הגדלת הנגישות להשכלה הגבוהה תוך אמונה אמיתית בכך שלימודים אקדמיים הינם בסיס למוביליות חברתית-כלכלית"
                                                                                                        פרופ' עמי מויאל, נשיא מכללת אפקה

מאז היווסדה, בשלהי שנות התשעים, חרטה אפקה על דגלה להוות כור מחצבתם של שוחרי ההנדסה הגבוהה, להכשיר את בוגריה לפעול כמובילי דרך בכל תחומי התמחותם ולרתום את יכולותיו המופלאות של העולם הטכנולוגי לתועלת הפרט והחברה.

באפקה מאמינים שמהנדסי העתיד הם אלה שיפתחו וינווטו את ספינת הטכנולוגיה לחופים שהעתיד צופה להם, ומעבר להבנה טכנולוגית, נדרשת מהם הבנה הוליסטית, יכולת ורצון להצטרף למסע המרתק.

גישת ההנדסה הגבוהה הרב תחומית וההוליסטית בה דוגלת המכללה מאפשרת זאת באמצעות שילובם של לימודי הנדסה ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם טיפוח כישורים אישיים, יכולות ניהול פרויקט ותרבות של סביבה אנושית יוצרת ותורמת.

יעדיה של המכללה נועדו למנף את ההנדסה הגבוהה כערך, גישה וחזון במכלול האספקטים של הפעילות האקדמית על מגוון תחומיה ורבדיה:

  • לפעול תוך שאיפה מתמדת לשמר את מעמדה כמוסד אקדמי מוביל ללימודי הנדסה גבוהה.
  • להוביל בהכשרת המהנדסים הטובים ביותר העונים על הצרכים הדינמיים של התעשייה והאקדמיה.
  • להעניק למהנדסי העתיד כלים למינוף הערך הייחודי שהם מביאים עימם לשוק העבודה.
  • לפתח תכניות לימוד דינמיות בהלימה לדרישות השוק המשתנות.
  • לטפח אווירת לימוד מאתגרת בסביבה נעימה, תומכת ומפרגנת.
  • לעודד יצירתיות, שיתוף פעולה, חשיבת אנליטית ופתיחות מחשבתית.
  • להנחיל ערכי אנוש, יזמות, מימוש פוטנציאל אישי ומודעות לתרבות עסקים אוניברסלית.
  • ליצור סביבה עתירת הזדמנויות המקדמת שיתוף פעולה פורה בין מגזרי התעשייה והעסקים ובין הסטודנטים, הבוגרים וחברי הסגל של המכללה.
  • לעמול להשגת המטרות תוך הקפדה על איכות מקצועית ומצוינות בכל היבטי העשייה.

הייחוד של אפקה הנובע מסינרגיה של תרבות אקדמית, ארגונית וחברתית, מאפשר מחויבות לשיפור מתמיד כערך מרכזי, וחברי סגל מעולים בעלי ניסיון אקדמי ומקצועי עשיר.

שילוב ייחודי זה מאפשר לאפקה לשמר את מעמדה כמכללה אקדמית מובילה ללימודי הנדסה גבוהה ומידי שנה להעניק למאות הסטודנטים הלומדים בה את הפלטפורמה המתאימה לנסיקה אישית ומקצועית.