לומדים במרכז ומתברגים בעמק הסיליקון הישראלי

לומדים במרכז ומתברגים בעמק הסיליקון הישראלי

הנדסה במרכז? אולי בדרום? או דווקא כדאי ללמוד הנדסה בצפון? היכן אתם עומדים להשלים את התואר שלכם?

אם שאלה זו מטרידה גם אתכם, דעו - אתם לא לבד. מועמדים רבים למסלול לימודי הנדסה בכל רחבי הארץ מוצאים את עצמם מתחבטים בשאלה זו, ואין זה משנה באם מדובר במסלול לימודי הנדסה מכנית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות או הנדסת תוכנה.

בוודאי חשבתם שלימודי הנדסה בכל מוסד אקדמי ובלבד שזה יהיה קרוב למקום מגוריכם יהיה הבחירה הטובה, אולם הרשו לנו לגלות לכם סוד, הדברים קצת יותר מורכבים כאשר מדובר בלימודי הנדסה. נכון, אם אתם גרים בצפון יהיה לכם יותר נוח ללמוד במוסד אקדמי באזור הצפון מאשר לפצוח במסלול לימודי הנדסה במרכז ואם אתם מתגוררים בדרום, אז כמובן שמרכז אקדמי שממוקם בדרום יהיה מקום אידיאלי עבורכם מבחינה גיאוגרפית, אך האם שאלה של נוחות גיאוגרפית היא זו שצריכה להנחות ולנווט את הקריירה שלכם?התשובה היא פשוטה: לא!

יש כמה קריטריונים חשובים שצריכים לנווט את בחירתכם, ננסה לשפוך אור על קריטריונים אלו בשורות הבאות.

להיות במרכז העניינים וכמה שיותר קרוב לצלחת...

כשם שלאחינו האמריקנים יש את עמק הסיליקון גם לנו בישראל יש אזור היי טק ותעשייה שמשמש מרכז לטכנולוגיה עילית. קבלו את הגרסה הישראלית לעמק הסיליקון האמריקני – "סיליקון ואדי". מדובר על מרכזי היי טק גדולים ומתפתחים המרוכזים במרכז הארץ, במקומות כגון בתל אביב, הרצלייה, נס ציונה, רמת גן, ראש העין או פתח תקווה. לימודי הנדסה במרכז למעשה מקרבים אתכם עוד יותר אל הצלחת. קרבה למרכזים אלו כבר בעת הלימודים מספקת נקודת פתיחה הרבה יותר טובה לבוגרים.

לימודי הנדסה במרכז: ללמוד ולעבוד

קריטריון נוסף שצריך להנחות את הבחירה טמון בעובדה שמרבית הסטודנטים בישראל לומדים ועובדים במהלך לימודיהם. זוהי המציאות, לרוב הסטודנטים הישראלים אין את הפריבילגיה שיש לסטודנטים במדינות אירופאיות כגון שוודיה – 'לימודים חינם'. בדיוק מסיבה זו, יש יתרון ללימודי הנדסה במרכז. קרבה לאזורי התעשייה מאפשרת לסטודנטים ליהנות מצבירת ניסיון בעל ערך רב כבר בעת הלימודים הודות להשתלבות בחברות היי טק מובילות.

יתרון זה מקבל משנה תוקף אם בוחרים במסלול של לימודי הנדסה במרכז במתכונת של לימודי ערב. לימודים שכאלו מאפשרים פיתוח קריירה באחת מחברות ההיי טק הממוקמות במרכז, ב"סיליקון ואדי", בד בבד עם השלמת תואר בהנדסה מכנית.

דיאלוג מתמיד עם תעשיית ההיי טק

תחום ההנדסה על סוגיו השונים (תעשיה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת מערכות, הנדסה רפואית וכו') משתנה ומתחדש כל הזמן. ההתפתחויות הטכנולוגיות מפתיעות אותנו חדשות לבקרים וחשוב להיות עם היד על הדופק. לימודי הנדסה במרכז בעצם מאפשרים דו שיח פורה ומתמיד עם מרכזי התעשייה וההיי טק הסמוכים להם גיאוגרפית. והרי מוסדות אקדמיים שמנותקים מעולם הפרקטיקה, לעולם לא יקנו לסטודנט את כל הכלים והידע הדרושים להצלחה ב"עולם האמיתי".

אם כן, נראה שהתשובה לשאלה היכן כדאי ללמוד הנדסה ברורה. לימודי הנדסה במרכז מעניקים כמה יתרונות ברורים הן לסטודנטים והן לבוגרים והופכים את השתלבותם בעמק הסיליקון הישראלי המשגשג, ה"סיליקון ואדי" לקלים וחלקים יותר.