כל הסיבות ללמוד הנדסת תוכנה

כל הסיבות ללמוד הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה זהו אחד ממסלולי הלימוד הכי מבוקשים כיום. הסיבה לכך טמונה בעובדה שבוגרי הנדסת תוכנה משתכרים בשכר מאוד גבוה ביחס לשכר הממוצע במשק, ובנוסף מהנדסי תוכנה נהנים גם מתנאי עבודה טובים במיוחד.
הביקוש למהנדסי תוכנה נמצא במגמת עלייה, ואפשרויות התעסוקה בתחום זה הן מגוונות מאוד. בוגרי הנדסת תוכנה  יכולים להשתלב בשלל משרות:  בנקים, משרדי ממשלה, בתי תוכנה, חברות היי טק, חברות תקשורת ועוד ועוד.

מה עושה מהנדס תוכנה?

מהנדס תוכנה אחראי על פיתוח ותחזוקה של מערכות תוכנה מורכבות. עליו להיות בקיא במדעי המחשב, במתודות הנדסיות, בעל ידע במתמטיקה ובפיזיקה. למהנדס תוכנה מקצועי מיומנויות טכנולוגיות גבוהות. הוא מפתח, יוזם ומתכנן מערכות תוכנה בהתאם לצרכיי הארגון. הוא מוביל תהליכים, מנהל אך גם עובד בצוות.

מסלול הנדסת תוכנה במכללה האקדמית להנדסה בתל אביב - אפקה

מסלול הנדסת תוכנה במכללת האקדמית להנדסה בתל אביב אפקה נחשב לאחד המסלולים הפופולאריים ביותר. בשורות הבאות נעמוד על כול הסיבות שמיצבו את מכללת אפקה למוסד האקדמי המוביל בתחומי ההנדסה בכלל, ובתחום הנדסת תוכנה בפרט:

  1. ללמוד הנדסת תוכנה במכללה ייעודית למקצועות ההנדסה – מאז הקמתה, ב-1996, שמה לה למטרה מכללת אפקה להתמקד אך ורק בענף ההנדסה, וזאת בניגוד למוסדות אקדמיים אחרים. ההתמחות הזו לצד הצבת סטנדרטים לימודיים גבוהים הביאו לכך שכיום בוגרי מסלול הנדסת תוכנה במכללה נהנים ממעמד מועדף ומיתרון בשוק העבודה.
  2. אפשרויות לימוד גמישות – מכללת אפקה הצליחה לקרוא את המפה נכון, ומאפשרת לכול אחד מהסטודנטים שלה לבחור במסלול הלימודים האופטימאלי עבורו. כך למשל, מציעה המכללה שני מסלולי לימוד: לימודי בוקר או לימודי ערב, לסטודנטים במסלול הנדסת תוכנה שרוצים לשלב בין עבודה ללימודים.
  3. סגל מרצים מובחר – סגל המרצים של מכללת אפקה כולל מרצים בכירים. כולם מגיעים מעולם הנדסת התוכנה, מביאים עימם ניסיון עשיר ומקפידים להישאר מחוברים לתעשייה, כול הזמן.
  4. תוכנית לימודים עדכנית – מסלול הנדסת תוכנה של היום שונה מזה של לפני 4 שנים. מכללת אפקה אף פעם לא נחה על זרי הדפנה, היא מתאימה את תוכנית הלימודים בהתאם לדרישות השוק ובהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות החדשות. ובעולם כל כך דינאמי כמו עולם התוכנה – חשוב להיות עם היד על הדופק.
  5. קשר רציף עם תעשיית התוכנה – היכולת של המכללה להתאים את תוכנית הלימודים לדרישות השוק נעוצה בקשר ההדוק שמקיימת המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב- אפקה עם התעשייה שם בחוץ. קשר אמיץ שנוצר הן הודות לסגל המרצים המוביל והן תודות לסמיכות הגיאוגרפית של המכללה למוקדי התעשייה וההיי טק בישראל.
  6. שילוב בוגרים בתעשייה – למכללה מערך תעסוקתי גדול שמלווה את הסטודנטים גם בתום הלימודים. מחלקה זו דואגת לעתידו של כול אחד מבוגרי מסלול הנדסת תוכנה, ומסייעת בהשתלבות בשוק העבודה. למעלה מ-1000 מהנדסים בוגרים בהנדסת תוכנה המכללה האקדמית להנדסה – אפקה, הכשירה עד היום (פברואר 2011), למעלה מ-90% מהם השתלבו בתעשייה כמהנדסי תוכנה.
אלו הם רק חלק מן היתרונות של לימודי הנדסת תוכנה במכללת אפקה, ויש עוד רבים נוספים. אז אם אתם חולמים על קריירה מצליחה כמהנדסי תוכנה ורוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים במוסד האקדמי המתאים, בואו למכללת אפקה.

בשנים האחרונות דרושים מהנדסים רבים בתחומי ההנדסה בכלל ובתחום הנדסת תוכנה בפרט.