אילו התקפות סייבר נראה בעתיד הקרוב?

אילו התקפות סייבר נראה בעתיד הקרוב?

מהו "הדבר הבא" בתחום הסייבר? בשאלה הזו עסקנו באירוע בנושא בשיתוף מסלול ההתמחות אבטחת מידע וסייבר בתכנית להנדסת תוכנה בראשותו של ד"ר ניר אנדלמן. המרצים באירוע היו איתן סטמרי, חבר סגל אפקה ו CISO בחברת Tufin, אלעד שפירא, חבר סגל אפקה וראש תחום המחקר בחברת Panorays וליאור מרום, בוגר אפקה בהנדסת חשמל וסמנכ"ל חטיבת הייעוץ בחברת CyTech.ההרצאות סקרו את האתגרים של מנהלי אבטחת המידע (
CISO) בשנים הקרובות, ניהול משברים, בעיות אבטחה של חברות הנובעות מעבודה עם ספקים וגופי צד שלישי, תחזיות לעתיד, תקנים בין לאומיים להגנת סייבר, הגנת טרנספורמציה של שירותי אבטחת מידע לענן והרשת הסלולרית G5 שעתידה להיכנס לשימוש והסכנות שתביא איתה ועוד. לסיום התקיים פאנל בהשתתפות המרצים לשאלות ותשובות מהקהל.

לדברי אלעד שפירא, "אבטחת מידע וסייבר לא הולכים לשום מקום. עקב חיבוריות של מכשירים והתקנים חדשים לרשת יהיה צורך לשלב את אבטחת המידע במקומות חדשים כמו רחפנים, רשתות של מכוניות אוטונומיות, בתים חכמים ועוד וכמובן לשים דגש על מענה מתאים להתקפות ווקטורים חדשים כמו אוטומציה של התקפות, שילוב של AI או חומרה זדונית. הצורך באנשי אבטחת מידע בתחום לא ייעלם ולכן קורסי ההתמחות בסייבר במכללה נותנים לכך מענה כבר עכשיו ".

 

איתן סטמרי ציין כי "עולם התוכנה מתקדם בקצב מסחרר ועולם אבטחת המידע נע בעקבותיו. ווקטורי התקיפה לא נשארים רחוק ובעתיד הקרוב נראה מגוון התקפות כגון: Cryptojacking, Ransomware IOT, attacks on Blockchain frameworks ועוד"
ליאור מרום אמר כי "בעולם בו הטכנולוגיה מתפתחת ומשתנה כך איומי הסייבר מתפתחים ועלינו להיות צעד אחד לפני התוקף. האתגרים לשנה ולעשור הקרוב בעולמות הסייבר כוללים את התקנים הבינ"ל להגנת הסייבר, כניסת רשתות 5G בעתיד דורשת מאיתנו כאנשי אבטחת מידע לשנות את תפיסת ההגנה על המידע והגנת טרנספורמציה של שירותי אבטחת מידע לענן".

האירוע התקיים במסגרת סדרת המפגשים Tech  Buzz באמצעותה נאפשר הצצה ל"דבר הבא" בתחומי טכנולוגיה שונים בהם אפקה עוסקת. הסדרה ביוזמת קשרי הבוגרים בשיתוף מרכז החדשנות והיזמות של אפקה ובכל מפגש נשתף פעולה יחד עם המוביל האקדמי הרלוונטי לנושא. ההרצאות בסדרה ישלבו מרצים מומחים מסגל אפקה, בוגרי אפקה והתעשייה והקהל המוזמן למפגשים אלו משלב סטודנטים, בוגרים, חברי סגל ואנשי תעשייה העוסקים בתחום.