בוגרי אפקה סוגרים מעגל כמרצים אורחים >>

בוגרי אפקה סוגרים מעגל כמרצים אורחים
"להעניק ידע מקצועי לסטודנטים, אשר בקרוב יתחילו לעבוד בתעשייה"

הרצאות אורח של בוגרים זוכות לפידבקים מצוינים מהסטודנטים ולתחושת סיפוק אצל הבוגרים. במהלך הסמסטר האחרון התקיימו מספר מפגשים כאלה, הן במסגרת הרצאות אורח בקורסים והן בקורס "עובדים עם הבוגרים בתעשייה" הניתן לסטודנטים בתכנית המצטיינים Smart-UP.

יואח פינצ'בסקי בוגר הנדסת תוכנה (מחזור 10), ראש צוות פיתוח בבנק הפועלים, התארח בקורס CloudComputing בקורס של איל איזנשטיין. בפוסט בלינקדאין שיתף את החוויה שלו : "מדובר על חוויה מרתקת שבה יכולתי להעביר את הניסיון שרכשתי במהלך השנים ולהעניק ידע מקצועי לסטודנטים, אשר בקרוב יתחילו לעבוד בתעשייה".

ליאור מרום, בוגר הנדסת חשמל (מחזור 4), Chief Information Security Officer (CISO) בחברת Cybersixgillהתארח בקורס של ד"ר הילה חלוץ בן-גל זו השנה השנייה. הפעם הגיע פיזית להרצות ב-4 המופעים השונים של הקורס וסיכם: "בעיני מדובר על יוזמה חשובה ומבורכת שלטעמי נותנת לסטודנטים הצצה אל העולם העסקי. חיבור האקדמיה עם הפרקטיקה בסופו של דבר יוצרת אווירת לימודים פורייה ומעניינת".

Some description

במסגרת קורס "עובדים עם הבוגרים בתעשייה" של תכנית המצטיינים Smart-UP יצאו הסטודנטים לסיורים בחברות בהובלת הבוגרים:

ארז בוארון, בוגר הנדסה מכנית (מחזור 3), מנהל פיתוח עסקי בחברת FLEX : הביקור כלל סיור במרכז הייצור של החברה, ביקור במחלקת האלקטרוניקה ובמחסנים האוטומטיים. האתגר ההנדסי שהסטודנטים התבקשו לפתור היה פיתוחמכונה אוטומטית להשחזה וגימור של פחים, במטרה להפחית את הנזק הנגרם לעובדים מבחינת רעשים ונתזי חלקיקי מתכות, להגדיל את הדיוק ולהפחית את זמן הליטוש. הסטודנטים הציעו פתרונות מגוונים ויצירתיים, ביניהם, שימוש במערכת לייזר להשחזה ומערכות אוטומטיות המבוססות עיבוד תמונה למציאת אזור הליטוש וקביעת מידת הליטוש וההשחזה הנדרשת.

עמרי ג'ינו, בוגר הנדסה רפואית (מחזור 14), V&V Manager בחברת Check-Cap Ltd, חברה המפתחת בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס: עמרי סיפר על קורותיו מסיום הלימודים באפקה ועל דרכו המקצועית כמהנדס רפואי בתחום הוולידציה בחברת סטארט-אפ שונות בהן Inomec ו- Omeq Medical. האתגר ההנדסי שהציב עומרי בפני הסטודנטים היה מציאת אופן הנחת סנסורים חיצוניים על גב מטופל כך שיחזיקו מעמד לפחות 200 שעות, יהיו עמידים במקלחת ולא יגבילו את חיי המטופל מבחינת שינה ופעילות יומיומית. בנוסף, הפתרון חייב להיות פשוט לתפעול וכזה שלא מצריך מיומנות מיוחדת. הסטודנטים הציעו פתרונות יצירתיים מאוד, בחלקם משלבים מוצרי מדף קיימים ובחלקם משלבים פיתוחים מקוריים.

דרור וולושין, בוגר הנדסת תוכנה (מחזור 3), מהנדס תוכנה במשכן הכנסת, האחראי על מערך שירותי התוכנה והמחשוב: דרור שיתף אותנו בדרכו המקצועית בתחום הQA- Quality Assurance  בחברות שבהן עבד, בהן Comverse  ומוטורולה ופירט על תחום הרכש של תוכנות ושירותים בהיקפים גדולים, המחייבים מכרז. האתגר שהציב בפני הסטודנטים היה  להגדיר את הדרישות ההנדסיות למכרז פומבי, הכולל קבלת שירותי תוכנה של חברת Adobe  מספקים מורשים של החברה בארץ. הסטודנטים ברכו על המידע וסיכמו כי "באמצעות האתגר למדנו כיצד להגדיר את דרישות המכרז, מהם תנאי הסף להשתתפות במכרז ממשלתי, כיצד מתבצע תהליך בחינת ההצעות המשתתפות במכרז ובחירת הזוכה".  

Some descriptionSome description

יוסי ברקמן, בוגר הנדסה מכנית (מחזור 12) וסטודנט לתואר שניבהנדסת מערכות, מנהל המחלקה הביטחונית בחברת זיו אב טכנולוגיות: חברת זיו אב מתמחה באספקת פתרונות מגוונים ורב תחומיים ללקוחותיה, ביניהם התעשייה האווירית, סודה סטרים וסופטוויל.הסטודנטים שמעו הרצאה מרתקת על החברה ונחשפו למגוון הרחב של פרויקטים בסדנת ההרכבות. האתגר ההנדסי - שינוע מתקן רגיש בשטח מאתגר וכמעט בלתי עביר - אתגר מכני במהותו, אך משתתפי התוכנית הציעו פתרונות יצירתיים גם מתחומי הנדסה נוספים.

 Some descriptionSome description

ליז כהן, בוגרת הנדסה רפואית (מחזור 18), Data scientist בחברת NSO, המתמחה בפיתוח תוכנות ללוחמת סייבר ולריגול דיגיטלי :ליז שיתפה בדרכה המקצועית במגוון החברות בהן עבדה, ביניהן Biosense Webster ו-NEC וסיפרה על תהליך הסינון והגיוס לתפקידים בחברה ("לא באמצעות בוט שקורא את קורות החיים, זה בטוח"). הסטודנטים נחשפו לעולם למידת מכונה וה-actionable intelligence ולמדו כיצד מסייעת החברה לארגוני ביטחון ואף למדינות להילחם בפשע ובטרור ולעיתים אף למנוע אותם.  האתגר ההנדסי שליז הציבה לסטודנטים:  לבנות מערכת מבוססת למידת מכונה, המזהה על-פי תצלום של דגל אם הוא שייך למדינה אסלאמית. הוצעו פתרונות שונים מתחום הבינה המלאכותית, כגון רשתות נוירונים וראייה ממוחשבת. הסטודנטים סיכמו ש"הביקור פתח עבורנו צוהר לתחום חדש ומרתק אשר נמצא בקדמת עולם ה-Data Science".  

Some description