פורום נשים בהנדסה

פורום נשים בהנדסה

נכון לשנת 2018, עם 18 מחזורי בוגרים, שיעור הנשים בקרב בוגרי אפקה עומד על 20% בלבד. מהנתונים שהוצגו בכנס אפקה 2017 עולה כי נשים ממלאות פחות מ-25% מתפקידי הפיתוח בענף ההייטק, ורק מעטות מהן מעזות ומייסדות סטארט-אפים משלהן. לדעת בכירי המשק והעוסקים בפיתוח הון אנושי למקצוע ההנדסה, כניסת נשים נוספות לתחום יכולה לתת דחיפה אמיתית לתעשייה, אבל הדרך לשם עדיין רחוקה מלהיות סלולה.

כדי לסייע בסלילת הדרך לנשים בהנדסה הקמנו את פורום נשים בהנדסה ביוזמת בוגרות וכחלק מתכנית הפעילות של קשרי הבוגרים. נרצה להעצים את הבוגרות, לתת להן כלים ויכולת שרידות בעולם הגברי לטיפוס במעלה הדרגות במקום עבודתן.

המטרות:

1. טיפוח מעגל ההצלחה של הבוגרת – מפגשי הפורום יעצימו ויעניקו לבוגרות מיומנויות וכלים להעצמתן ולהצלחתן.

2. מעורבות חברתית -העצמת נשים בהנדסה גם במעגלי השפעה נוספים. כל חברת פורום תביא את שינוי התפיסה במעגלים שלה בשאיפה לשינוי תפיסה בקרב ההורים, המורים, המרצים והחברים, העצמה נשית, חיזוק תפיסת המסוגלות העצמית בקרב תלמידות.

3. חיבוריות – שילוב הבוגרות יחד עם סטודנטיות וחברות סגל של אפקה להעצמת ההשפעה והתהודה של המסר.

סטאטוס להצלחה שלך:
• "בתור סטדונטית תמיד הייתי בת יחידה בקבוצה ובלימודים, אני רואה ומרגישה את האתגר היומיומי של אישה בעולם גברי וכמה האתגר קשה יותר בהקמת משפחה. חשוב האיחוד בין הנשים והעצמה של כל אחת מאיתנו" שני נתן - בינה, בוגרת הנדסה מכנית, 2007, עבדה כמתכנתת מכנית במוטורולה וב- HP ועכשיו עושה שינוי ועוברת לקבוצת הנדסת איכות.
• "חשוב לי לקדם את הנושא כי לצערי יש עדיין פערים לא מוצדקים בין נשים וגברים, חשוב לתת כלים לבוגרות ולסטודנטיות להנדסה שיקלו עלינו בקרירה. כמו כן נטוורקינג יכול להוות עבורנו יתרון" טל דניאלי-גלים, בוגרת תעשייה וניהול, 2010. כיום מהנדסת תוכנה, תמיכה ופיתוח של מוצר בילינג בחברת אמדוקס

שני בינ וטל דניאלי-גלים