דו"ח רשות החדשנות 2018

מעסיקים בוחרים בבוגרי אפקה!

רשות החדשנות ו-Start-up Nation Central פרסמו דו"ח בנושא ההון האנושי בתעשיית ההיי-טק הישראלית לשנת 2018/ ממצאי הדו"ח עולה כי בקיץ האחרון היו כ-15,000 משרות פתוחות בתעשיית ההיי-טק, מתוכן 31% מצויות בתחום הנדסת התוכנה. הגידול בביקוש לעובדים עולה בקצב מהיר יותר מהגידול בהון האנושי המתאים. במענה לשאלה ספציפית "אלו בוגרי מכללות אתם מעדיפים לגייס?", שנענתה על ידי חלק מהחברות, צוינו שתי מכללות: מכללת אפקה לגיוס בוגרי הנדסה ומכללת תל-אביב יפו לגיוס בוגרי מדעי המחשב.

גישת החינוך של אפקה למהנדסי העתיד היא פיתוח כישורים חיוניים שכל מהנדס מתחיל צריך, בניהם יכולת עבודה בצוות, חשיבה עצמאית ופורצת דרך, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות מורכבות. כל אלה מיקמו את בוגרי אפקה כמבוקשים מאוד בתחומי ההנדסה בארץ ובעולם. 

מטרת הרשות היא לקדם את החדשנות הישראלית, בדגש על תעשיית ההייטק הישראלית שמהווה מנוע צמיחה עיקרי במשק הישראלי ויוזמת פעילויות מחקר ופיתוח במימון ממשלת ישראל ומעניקה תקציבים ליזמים ותעשיינים במטרה לשמור על היתרון התחרותי של התעשייה הישראלית בעולם. אפקה המקדמת למידה חדשנית ועדכנית, תורמת מדי שנה לתעשייה מאות בוגרים, מהנדסים מצוינים מובילי דעה בתחום ההנדסה.

לדוח המלא >>